Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Iskra Svit začína zbrojiť na novú sezónu

Ján Drobný. Prezident BK Iskra Svit v týchto dňoch nezaháľa. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 13. jún 2013 o 22:00

V súčasnosti je prioritou výber nového trénera, ktorý by mal vzísť z trojice kandidátov.

Vedenie v uplynulej sezóne siedmeho tímu extraligy basketbalistov, BK Iskra Svit, v týchto dňoch intenzívne pracuje na skladbe kádra na novú sezónu.

SVIT. Okrem toho pracuje výbor „medveďov“ aj na hráčskom zložení.

Ako nám prezradil prezident BK Iskra Svit Ján Drobný, okrem minuloročného amerického trénera Davida Solomona a jeho asistenta Stephena Trusta, sú v hre aj ďalšie dve mená.

„Analyzujeme všetky aspekty a podľa toho sa rozhodneme, ktorého trénera napokon angažujeme. Okrem Davida Solomona sú v hre ešte jeden slovenský i zahraničný kouč,“ uviedol Drobný, ktorý však mená konkretizovať nechcel.

„Myslím si, že rozhodnutie padne v dohľadnej dobe, malo by to byť do konca tohto mesiaca,“ naznačil prezident „medveďov.“

O zložení kádra majú jasnú predstavu

Sviťania po skončení posledného zápasu uplynulej sezóny z finančných dôvodov rozpustili káder a hráči dostali voľno.

V súčasnosti sa pripravujú individuálne a na zložení tímu sa už intenzívne pracuje. S letnou prípravou by mali pod Tatrami začať 1. augusta.

„Hráči majú za úlohu udržiavať sa v kondícii, robia to hlavne pre seba. Ide o to, aby na začiatok prípravy prišli v dobrom stave, nie zanedbaní. O zložení kádra na novú sezónu máme jasnú predstavu. Zatiaľ môžem prezradiť len to, že s dvoma hráčmi sme už dohodnutí na sto percent a s ďalšími piatimi sme blízko pred dotiahnutím kontraktov. Konkretizovať to zatiaľ nebudem, je to aj požiadavka tých dvoch už dohodnutých hráčov. Máme predstavu aj o ostatných hráčoch, tam sme ale zatiaľ nedospeli k dohode,“ ozrejmil Drobný.

Pri tvorbe nového tímu bude mať svoje slovo aj nový tréner. „Určite áno. Tých hráčov, s ktorými sme dohodnutí, i tých, s ktorými sme tesne pred uzavretím dohody, máme preverených. Ďalšie typy na doplnenie kádra budeme hľadať aj s novým trénerom,“ objasnil Drobný.

Stavať chcú aj na odchovancoch

V uplynulej sezóne sa v kádri Iskry vystriedalo množstvo legionárov. Najväčší pohyb bol medzi americkými basketbalistami.

Sezónu pod Tatrami dokončili siedmi (George, Jackson, McNeal, Channels, Bond, Mascoll, Smith), pričom počas sezóny mužstvo opustili Archie, Sherrod, Henderson, Stewart, Grimmes či Američan s českým pasom Boyer.

„Zvýšený trend počtu amerických hráčov nastal od januára. Sezónu sme začínali so srbským i chorvátskym basketbalistom. Ide nám o kvalitu, v tíme chceme mať charakterných hráčov, ktorí budú za Iskru bojovať od prvej do poslednej minúty. Ideálny scenár je mať v mužstve šesť Slovákov, najlepšie Sviťanov a šesť zahraničných hráčov. Uvidíme, ako sa nám to podarí. Závisieť to bude aj od finančných možností. Pracujeme na rozšírení počtu sponzorov, ktorých máme. Je to dlhodobý proces, robíme na tom dennodenne, nielen v tomto období,“ uzavrel Drobný, ktorý prezradil, že ešte i teraz klub dopláca hráčom za starú sezónu.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.