Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Iskra Svit vyrukuje na majstra v plnej zbroji

Chcú prekvapiť. Svit čaká úradujúci šampión z Komárna. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 4. mar 2016 o 23:00

Ide do tuhého. Úvodnými štyrmi súbojmi roztáča kolotoč najdôležitejšej fázy sezóny Eurovia SBL, štartuje play-off.

Ide do tuhého. Dnes sa úvodnými štyrmi súbojmi roztáča kolotoč najdôležitejšej fázy sezóny Eurovia SBL, štartuje play-off. Medvede zo Svitu vyzvú v prvom kole úradujúceho majstra z Komárna.

SVIT. Podtatranci ako šiesty tím po základnej časti začínajú štvrťfinálovú bitku na palubovke svojho súpera. Ak chcú v sérii hranej na tri víťazné duely postúpiť medzi kvarteto najlepších, musia minimálne raz uspieť aj vonku.

„Čaká nás vyvrcholenie sezóny, na ktoré sa veľmi tešíme. Začíname v Komárne, vyšlo to takto, nešpekulovali sme. Hrali sme aj v závere základnej časti naplno. Komárno je úradujúci majster, obhajca titulu, vieme, s kým máme dočinenia. Naše posledné výkony nám dávajú nádej. Myslíme si, že máme šancu a určite budeme bojovať o postup do semifinále,“ uviedol prezident Iskry Svit Ján Drobný.

Zabojujú o postup

Iskra si šieste miesto po základnej časti uhrala vlastnými silami. Víťazstvo v Leviciach v poslednom kole je pred vyvrcholením ligy výrazným pozitívom i povzbudením.

„Určite áno, hlavne po mentálnej stránke. Stále sme dúfali, že máme kvalitu, aby sme bojovali o špičku ligy. Výsledkovo sme to dokázali už na Slovenskom pohári i v závere základnej časti. Matematika je taká, že potrebujeme vyhrať raz v Komárne a dvakrát doma. Tieto ambície má aj Komárno. Uvidíme, ako to celé dopadne, budeme robiť všetko preto, aby sa nám podarilo uspieť,“ zdôraznil šéf svitského basketbalu.

Trénovali v kompletnom zložení

Dôležitou otázkou je, ako je na tom tím Rudolfa Juga po zdravotnej stránke. V ostatnom zápase v Leviciach totiž v zostave Svitu kvôli zraneniu absentovali legionári Adenekan i Young. Navyše v pohode hrajúci Bradley stretnutie nedohral.

„Od pondelka sa pripravujeme celý týždeň v kompletnom zložení. Zranenia a určité boľačky si hráči dali do poriadku. U Younga a Adenekana bola prognóza taká, že týždeň by im mal stačiť na doliečenie, čo sa potvrdilo. Čo sa týka zranenia Bradleyho, v závere zápasu v Leviciach sme sa trochu zľakli. Našťastie sa jeho zranenie neukázalo ako vážne,“ uzavrel pozitívnou informáciou Drobný.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.