Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Iskra Svit vyhrala v Nitre a plesala

Cenný triumf pod Zoborom. Iskra vyhrala v Nitre o šesť bodov. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 1. feb 2016 o 23:00

V stredu vyhrali na nitrianskej palubovke, v sobotu plesali na svojom druhom reprezentačnom plese.

V stredu vyhrali basketbalisti Iskry Svit na nitrianskej palubovke o šesť bodov, v sobotu plesali na svojom druhom reprezentačnom plese.

SVIT. Po troch domácich nezdaroch v rade (Levice, Inter, Karlovka) cestovali medvede pod Zobor s ambíciou konečne vyhrať a udržať sa v boji o šieste miesto tabuľky po základnej časti.

Podtatranci sa predstavili v Nitre už bez kanadského rozohrávača Mylesa, ktorý musel spod Tatier odísť. Trénerovi Svitu tak pribudla na čele ďalšia vráska.

„Pre nás sú tieto dva body veľmi dôležité, lebo naposledy sme po zlom výkone prehrali s Karlovkou. Máme problémy, meníme mužstvo, nie sú v ňom Petrucelli, Myles, Bakare. Boli tam aj zranenia, ale pracujeme ďalej a chceme sa udržať na šiestej pozícii. To je pre nás kľúčové. Z nej chceme vstúpiť do play-off,“ povedal tréner Iskry Svit Rudolf Jugo.

Dominovali na doskoku

V Nitre to bol priamy súboj o šiestu priečku, o ktorú sa okrem Nitry a Svitu naťahujú aj hráči bratislavskej Karlovky.

Vo vyrovnanom stredajšom dueli mali mierne navrch hostia, ktorí o svojom víťazstve rozhodli až v záverečnej štvrtine. Domácich prevýšili hlavne na doskoku, v ktorom dominovali 42 ku 24.

„Bolo to ťažké a náročné stretnutie. Po našom neúspechu s Karlovkou sme sem prišli s jasným cieľom, a to vyhrať. Od prvej do poslednej sekundy to bol boj o každú loptu. Som rád, že sme uspeli,“ doplnil kapitán Svitu Roman Findura.

Výsledok – streda: MBK SPU Nitra – Iskra Svit 68:74 (35:40), najviac bodov Svitu: Umipig 22, Young 14, Bradley 12.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.