Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Iskra si na Spiši vôbec nepomohla

Ťažký súper. Svit privíta silné Komárno. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 20. feb 2015 o 23:00

Zápasmi 35. kola pokračuje dnes i zajtra Slovenská basketbalová liga.

Veľmi tvrdý oriešok sa pokúsia rozlúsknuť basketbalisti Iskry Svit, ktorí na domácej palubovke privítajú nebezpečné Komárno.

SVIT. V stredu sa Podtatranci predstavili v derby na Spiši, kde však predvedeným výkonom sklamali.

Zverenci trénera Rudolfa Juga prehrali o 12 bodov (88:76), keď nezvládli predovšetkým druhú štvrtinu súboja. Tú prehrali o 16 bodov (25:9) a z tohto úderu sa už nedokázali spamätať.

Sviťania nedokázali ustrážiť domáceho tvorcu hry Gorana Bulatoviča, ktorý zaznamenal triple-double. Na svojom konte mal rozohrávač Spišiakov 26 bodov, 10 doskokov a 11 asistencií.

Výborne mu sekundoval Brown, ktorý dal 22 bodov a pridal 11 doskokov. V drese Svitu boli najlepšími strelcami Jackson s 18, Smajlagič so 17 a Fodor so 16 bodmi.

Celkovo však domáci kolektívnym výkonom prevýšili Iskru, ktorá má pred blížiacim sa play-off o čom premýšľať.

Za zmienku ešte stojí pomer trestných hodov. Zatiaľ čo domáci ich hádzali až 38, hostia iba deväť.

„Zápas sme začali veľmi dobre a koncentrovane. Na konci prvej štvrtiny došlo k prestriedaniu, noví hráči vniesli do hry neistotu, ba až paniku. To sa prejavilo aj v druhej štvrtine, kde si Spišiaci vytvorili rozhodujúci náskok. To, že sme nedokázali ubrániť Bulatoviča, je pre mňa veľkým prekvapením, pretože na našej strane sú dvaja hráči lepších kvalít, ako je Goran,“ sklamane konštatoval prezident Iskry Svit Ján Drobný.

Spišiaci prevýšili Svit

Spišiaci si cenným víťazstvom výrazne priblížili účasť vo vyraďovacích bojoch.

„Veľká gratulácia všetkým našim hráčom, ktorí sa zomkli na palubovke aj na lavičke. Porazili sme silný Svit a toto víťazstvo nám veľmi zreálnilo play-off. Bulatovič dnes všetkým ukázal, že je to jeden z najlepších rozohrávačov v našej lige. Pripravovali sme ho na úlohu lídra a on ju dnes dokonale zvládol,“ povedal tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Ivan Kurilla.

Dnes sa pod Vysokými Tatrami predstaví rozbehnuté MBK Rieker Com Therm Komárno, ktoré v stredu vyhralo nad Interom Bratislava 84:77.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.