Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Iskra na domácej palubovke naďalej víťazí

Svit porazil aj Nitru. Iskra doma zatiaľ iba vyhráva. (Autor: RISO)
Richard Hudeček|Publikované 13. nov 2016 o 11:13

Basketbalisti Svitu sa s predposlednou Nitrou natrápili.

SVIT. Basketbalisti Svitu vyhrali aj piaty domáci zápas v rade a na svojej palubovke tak ostávajú naďalej bez prehry.

S predposlednou Nitrou sa ale dosť natrápili, aby napokon vyhrali o osem bodov (84:76).

Stretnutie pritom začali medvede raketovo. Úvodnú štvrtinu vyhrali o 14 bodov, pričom svojho súpera zasypali 30 bodmi.

„Úvod zápasu sme mali veľmi dobrý, s dobrou energiou. Z nepochopiteľných príčin sme sa prispôsobili tempu hry súpera. Zvládli sme extrémne ťažký zápas, nie vždy ide všetko podľa predstáv. Teší ma, že sme to dokázali ukoordinovať do víťazného konca. Mohli sme možno stretnutie zlomiť v momente, keď sme zahodili dva smeče a štyri šestky, kedy sme viedli dvojciferným rozdielom. Výhra nás teší, musíme si prejsť aj takýmito zápasmi. Do budúcna je to pre nás dobrá skúsenosť,“ uviedol tréner Svitu Michal Madzin.

V závere sa strachovali o víťazstvo

Podtatranci si sami skomplikovali cestu za víťazstvom. Hoci od optimálneho výkonu mali ďaleko, ich domáca neporaziteľnosť trvá.

„Zachytili sme úvod, mali sme to dobre rozohrané. Súper ale stále hrýzol a my sme nemali svoj deň. Preto sa to ťahalo až do konca. V závere sme sa strachovali o víťazstvo. Musí nás posunúť ďalej to, že sme napriek tomu vyhrali. Pozitívne je, že naša domáca neporaziteľnosť pokračuje. Osobne som rád za čas, ktorý som mohol stráviť na palubovke. Konečne mi tam aj niečo padlo, dúfam, že to bude už len lepšie,“ povedal rozohrávač Iskry Svit Roman Findura.

Nitra nevie zachytiť úvod

Nitrania doplatili pod Tatrami na zlý začiatok. Podľa ich trénera sa to opakuje od zápasu k zápasu.

„Po domácom víťazstve nad Svitom sme si trúfali aj na jeho palubovke. Bol to dramatický zápas až do konca. Vo Svite ale nie je ľahké vyhrať. Mali sme svoju šancu, hlavne 7 až 8 minút pred koncom, kedy sa nám nepodarilo premeniť otvorené strely. Opäť raz sme zlyhali v úvode. V prvej štvrtine hráme stále zle, slabo bránime, zle rotujeme, hráme zlú individuálnu obranu. Skúšame to zlepšiť, zatiaľ sa nám to ale nedarí,“ zdôraznil tréner Nitry Dragan Ristanovič.

Hostia si po domácom triumfe nad Svitom trúfali aj na jeho palubovke. Ich finiš však prišiel neskoro.

„Celú sezónu sa trápime so zlým vstupom do zápasu a zopakovalo sa to znovu. Inkasovaných 30 bodov za prvú štvrtinu hovorí o našej obrane. Potom sme si povedali, čo treba zmeniť a už to išlo. Treba ale takto začať od začiatku, zobudili sme sa neskoro. Svitu doma padá a my sme im nechali ľahké strely. Boli sme pritom motivovaní, chceli sme vyhrať. Jediným pozitívom je, že sme bojovali až do konca,“ skonštatoval pivot Nitry Adam Štefek.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.