Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Isinbajevová chce byť ako Bubka, s hranicou 5 m sa neponáhľa

TASR|25. aug 2004 o 11:30

Atény 25. augusta (TASR) - Olympijská víťazka v skoku o žrdi Jelena Isinbajevová z Ruska po svojom triumfe v Aténach opäť zdôraznila, že jej veľkým vzorom ...

Atény 25. augusta (TASR) - Olympijská víťazka v skoku o žrdi Jelena Isinbajevová z Ruska po svojom triumfe v Aténach opäť zdôraznila, že jej veľkým vzorom je bývalý fenomenálny rekordér v skoku o žrdi Ukrajinec Sergej Bubka.

"Chcem byť ako Sergej Bubka. Tréner mi povedal, že máme podobnú techniku a že som jeho ženská verzia. A ja mu verím," prezradila Jelena Isinbajevová, ktorá v Aténach zvíťazila v novom svetovom rekorde 491 cm. "Som presvedčená, že Sergej ma v súťaži podporoval," dodala Isinbajevová. Odborníci predpovedajú, že podobne ako Bubka prekonal magickú hranicu 6 metrov, práve Isinbajevová má najväčšie predpoklady ako prvá medzi ženami zdolať 5 metrov.

"Chcem sa stále zlepšovať a prekonávať svetový rekord centimeter po centimetri. Verím, že takýmto spôsobom do roka dosiahnem hranicu 5 metrov. Ale všetko má svoj čas, nikam sa netreba ponáhľať," uviedla 22-ročná Isinbajevová, pre ktorú postupné zlepšovanie svetového rekordu má najmä finančný význam. Na väčšine mítingoch sú totiž za ne špeciálne finančné bonusy až do výšky 50.000 dolárov. Podobne to robil aj Bubka, ktorý sv. rekord prepísal 35-krát. "Rada by som si kúpila jachtu, no ešte predtým poriadne auto," načrtla svoje plány olympijská víťazka v skoku o žrdi.

Súvisiace články