Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Iračania sú už vo štvrťfinále

Sportnet|17. aug 2004 o 00:00

Nedeľňajšími zápasmi v B a D-skupine sa skončilo druhé kolo olympijského turnaja mužov vo futbale. Najväčším prekvapením doterajšieho priebehu sú reprezentanti Iraku, ktorí si po víťazstve nad Portugalskom (4:2) poradili aj s Kostarikou (2:0) a už si ...

Irackí fanúšikovia vbehli na ihrisko osláviť svojich fanúšikov po prvom góle v stretnutí s Kostarikou. Irak vyhral 2:0 a je vo štvrťfinále olympijského turnaja. FOTO - ČTK/AP

Nedeľňajšími zápasmi v B a D-skupine sa skončilo druhé kolo olympijského turnaja mužov vo futbale. Najväčším prekvapením doterajšieho priebehu sú reprezentanti Iraku, ktorí si po víťazstve nad Portugalskom (4:2) poradili aj s Kostarikou (2:0) a už si zabezpečili postup do štvrťfinále.

Výsledky irackých futbalistov, ktorí sa tohto roku dostali aj do štvrťfinále na záverečnom turnaji Ázijského pohára, vyvolali vo vojnou zmietanej krajine nefalšovaný športový ošiaľ a ulicami Bagdadu sa v nedeľu tentoraz ozývali výstrely na oslavu nových národných hrdinov.

"Toto víťazstvo nepovzbudilo iba mojich hráčov, ale celý Irak. Naša krajina nadviazala opäť kontakty so zvyškom sveta a my sme akoby jej vyslancami. Tento úspech našich krajanov určite povzbudí a možno nás dokonca aj zjednotí," povedal iracký tréner Adnan Hamad Madžíd.

Fanúšikovia Iraku boli v takej eufórii, že po prvom góle ich asi dvadsať preskočilo bariéru a bežalo sa tešiť spolu s hráčmi. Po druhom góle hodil jeden z fanúšikov irackú vlajku do kostarickej bránky.

Istú účasť vo vyraďovacej časti turnaja má okrem Iračanov iba hviezdami nabitý tím Argentíny. Ten v C-skupine zdolal nevýrazných Tunisanov 2:0 exportnými gólmi Tevéza a Saviolu. Najväčším sklamaním doterajšieho priebehu je reprezentácia Srbska a Čiernej Hory. Balkánci po vysokej prehre s Argentínou (0:6) utŕžili ďalšiu facku, keď podľahli Austrálii 1:5. (sita, afp, čtk, r)

Súvisiace články