Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Interligová scéna bez tradičnej bašty, ale divák predsa nebude úplne ukrátený

Sportnet|Publikované 18. okt 2002 o 22:00

Vranov - Aj bašty zvyknú chátrať. Neodmysliteľnou súčasťou nielen vranovského, ale aj východoslovenského športového diania bolo neustále účinkovanie

boxerov ŠKB Bukóza. Tradícia mala vyše dvadsať rokov a Vranovčania boli účastníkmi nielen bývalej celoštátnej čs. ligy, ale po vzniku Slovenska sa zaradili automaticky do medzinárodných zápolení a nevynechali ani jeden z doterajších troch ročníkov Interligy. Vlani sa však začali problémy kádrového i finančného charakteru. Hoci činovníci ešte nejako minulú sezónu zvládli, pred nastávajúcou sa nakopili také problémy, ktoré prerástli ich možnosti. Balvan starostí zvalcoval aj snahu udržať seniorský celok medzi elitou a teraz je už jasné, ŠKB Bukóza bude absentovať v Interlige.

"Potrebovali sme zohnať tri milióny korún na účinkovanie seniorského tímu. To sa nepodarilo, no nenašiel sa dostatok sponzorov, preto už pred týždňom na zasadnutí interligovej komisie sme vedeli, že do ringu nevstúpime," riekol Jaroslava Makatura, čestný predseda klubu. Pôvodne naši uvažovali aj o fúzii s dubnickým tímom, lenže otázne bolo, kto by platil litovských legionárov. Tí totiž nie sú najlacnejší. "To sme si nemohli dovoliť. Jeden zápas vyjde na 600 dolárov plus ubytovanie plus strava. Litovci by boxovali za nás, pokiaľ by sme boli v lige. Tak sme sa rozhodli, že pôjdu účinkovať do Žiliny, odtiaľ totiž dostali zaujímavú ponuku." Tento šport, pravda, v meste nezanikne, naďalej budú v akcii dorastenci. Predstavitelia boxu avizovali už pred časom, že ak sa nepodarí vyriešiť sponzorskú záležitosť, Vranov z interligovej mapy nateraz zmizne. Tak sa aj stalo. Medzi dvanástimi povrazmi zostali zo Slovenska len Dubnica a Žilina, z Čiech Ústí nad Labem i Brno a z Maďarska nováčik Vasas Budapešť. Teda účinkuje nepárny počet účastníkov a v každom kole bude mať jeden celok voľno.

Posledné rokovanie s Dubničanmi mal na starosti Andrej Šust, prezident vranovského klubu. Tváril sa spokojne. "Kunc, Krajčovič a Kokavec budú hosťovať za Dubničanov. Recipročne dve interligové stretnutia Dubnice pod hlavičkou generálneho sponzora sa uskutočnia v našom ringu. Jeden duel by mal byť v máji budúceho roku s Vasasom a druhý v januári. Ešte si vyberieme, ktorý to bude súper. Takže naši diváci si prídu na svoje a uvidia špičkové duely. Vyhovuje to aj Dubnici, keďže nemá rovnako vykrytú celú sezónu." Podľa šéfa ŠKB Bukóza Stanislav Vagaský zostáva ako tréner doma. "Potrebujeme robiť na tom, aby vznikol nový káder z mladých chlapcov, ktorý sa neskôr zapojí do Interligy. Máme prisľúbené od Litovcov, že v budúcnosti sa vrátia k nám." A. Šust odmietol konkretizovať, ako Považania finančne kompenzovali hosťovanie troch reprezentantov. "Už len to je dobré, že aj náš fanúšik bude mať príležitosť sledovať interligové merania síl." Pred časom sa vytratili talentovaní pästiari Tatár (na snímke vpravo) s Varcholom. Čo je s nimi? "Je to na nich, či mienia pokračovať v kariére."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.