Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Inter sa dotiahol na lídra

Sportnet|Publikované 11. dec 2006 o 00:00

V šlágri 16. kola basketbalovej extraligy mužov oslabené Košice prehrali vysoko na Interi, ale o skóre sa udržali na čele tabuľky, kde budú tráviť

vianočné sviatky. Ani Spišskej Novej Vsi a Svitu sa vonku nedarilo. Zostávajúce výsledky: Handlová - D. Kubín 86:65, Komárno - Levice 83:79. Program 17. kola (6. január 2007): Svit - Lučenec, Košice - Komárno, Sp. Nová Ves - Handlová, Nitra - Levice, D. Kubín - Inter.

Inter - Košice 91:67 (26:18, 48:27, 67:46)

Súboj prvých dvoch tímov extraligy rozhodli vo svoj prospech Bratislavčania už v prvom polčase, keď získali výrazný náskok (48:27) najmä vďaka trojkám (8:1). Výrazný náskok bez ťažkostí v druhej časti udržali, hoci v tom čase už košické družstvo vyrovnalo krok. Inter najvyššie viedol 88:61 krátko pred koncom.(sita)

Najviac bodov: Mičuda a Golian po 24, Pandula 16 - Stojanovič 17, Bojovič 16, Baťka 13

TH: 10/7 - 13/10, fauly: 13 - 13, trojky: 14 - 5, rozhodovali: Gabara a Szibilla a Matejčík, 1100 divákov.

Lučenec - Sp. Nová Ves 77:71 (18:18, 38:38, 60:54)

Vo vyrovnanom stretnutí sa menilo skóre ako na hojdačke. Domáci si vypracovali náskok až pred koncom tretej štvrtiny, lenže hostia v záverečnej štvrtine ešte otočili výsledok. Odišli im však psychické sily, čo domáci využili a zaslúžene zvíťazili 77:71.(sita)

Najviac bodov: Kovačevič 19, Bičvič 18 a Pivac 15 - Pešta 17, Bečarik 17 (4 trojky), Madaj 16 (3 trojky). TH: 22/15 - 17/13, fauly: 17 - 19, trojky: 8 - 7, rozhodovali: Zubák, Hlinka a Pipíška, 750 divákov.

Nitra - Svit 76:68 (23:26, 32:47, 53:52)

V prvom polčase si Svit dokázal vybudovať až 15-bodový náskok, no po zmene strán Nitrania ovládli hru na palubovke a zaslúžene otočili priebeh stretnutia vo svoj prospech.(sita)

Najviac bodov: Hill a Pohánka 18, Straupis 11 - Míčka 22, Jankovič 17, Klarič 15. TH: 33/27 - 10/6, fauly: 20 - 28, trojky: 3 - 8, rozhodovali: Hricišin, Brziak a Kurpáš, 600 divákov.

1. Košice161241269:112228

2. Inter161241322:118128

3. Nitra161151222:115427

4. Sp. Nová Ves16881222:116324

5. Svit16881208:117524

6. Lučenec16881315:130824

7. D. Kubín16791175:125723

8. Handlová166101292:132722