Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Inteligentní pochopia aj bez častého kriku

Rozlúčka. Anton Šoltis si už dres béčka MFK neoblečie. (Autor: judy)
Sportnet|Publikované 17. jún 2009 o 22:00

Hoci iskrička nádeje na udržanie doterajšej súťaže tlela, už zhasla a je jasné, že futbalisti MFK Košice B ako vypadávajúci tím predsa budú hrať v novom ročníku od augusta v II. lige. Tiež je isté, že príprava sa rozbehne v pondelok 22. júna pod vedením h

lavného trénera Antona Šoltisa. Jeho asistentmi budú Rastislav Švický a Michal Hurtuk (tréner brankárov), hrajúcim vedúcim mužstva zostáva Roman Šimko.

KOŠICE. Pre nového kouča to bude premiéra na tomto poste, v minulom ročníku pôsobil ako hrajúci asistent.

Zavážila neposlušná platnička

Vo svojich 33 rokoch sa rozhodol opustiť vrcholné trávniky ako aktívny hráč. Minulú sezónu bral ako prípravu na toto rozhodnutie. "Už nebudem účinkovať ako futbalista aj tréner, to sa už nerobí na tejto úrovni. Pohyb mi, pravdaže, bude chýbať, ale uvažujem o tom, že by som si ešte kariéru predĺžil v nejakom štvrto- alebo piatoligovom tíme," rozhovoril sa A. Šoltis. Plánuje dosiahnuť aj najvyššiu kvalifikáciu, ale zatiaľ napriek úspešne zvládnutým skúškam nebol prijatý na štúdium pre nedostatok miesta. To, že sa orientuje vyslovene na trénerské remeslo, spôsobili aj zdravotné problémy, ktoré ho v posledných rokoch trápili. Vyskočená platnička mu neumožňovala byť stále fit, a preto mal niektoré zápasové pauzy. Jeho polčasovou labuťou piesňou v drese MFK B bol duel proti Lučencu.

Bude mať na čo spomínať

Nový lodivod béčka prešiel viacerými klubmi a bude mať na čo z hráčskej éry spomínať. Začínal v Lokomotíve Košice (vtedy ho ako 17-ročného do áčka seniorov vytiahol terajší kormidelník áčka MFK Ján Kozák). Hájil i farby Bardejova, Trenčína, Prešova, Slavie Praha, Petržalky a Humenného. "Najradšej spomínam na viacročnú etapu v petržalskom kolektíve, kde sme boli majstri Slovenska i víťazi Superpohára. Škoda, že sa mi nepodarilo okúsiť atmosféru Ligy majstrov, keďže som bol zranený. To ma mrzelo." V pôsobiskách prešiel rukami mnohých trénerov, každý mu niečo dal a z týchto poznatkov mieni čerpať vo svojej praxi. Aký bude on? "Nie som typ, čo kričí, hoci niekedy treba zvýšiť hlas. Ide o inteligentných chlapcov, ktorí vedia, že ak sa chcú uplatniť v prvom tíme, musia to dokázať počas roka-dvoch. Inak sa s nimi nebude rátať a dostanú šancu zahrať si inde. Béčko je medzistanica na ceste zdokonaľovania. Svoju víziu futbalu mám a pôjde o to, aby sa zverenci s ňou stotožnili. Aj tak, že ich k tomu nejako potlačím," prezradil nastupujúci tréner, pričom spomenul, že do kádra rezervy pribudnú ďalší mladíci z vlastnej liahne - Hojstrič, Kavka, Kražel, Begányi, Junior Balbino. Ďalšie prípadné presuny na súpiske budú súvisieť so zámermi a zužovaním kádra áčka.
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.