Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Inšpiráciu i osvieženie sa vybral hľadať do Glasgowa, o vyhadzove nemá potuchy

Sportnet|Publikované 11. dec 2003 o 23:00

Košice - Hoci futbalisti Púchova sa ešte neuložili na zimný spánok a trénujú i po skončení jesennej časti, predsa dvaja členovia kádra Miroslav Nemec

(na snímke druhý zľava) a Milan Jambor majú výnimku od vedenia klubu. Dostali voľno a tak si môžu urobiť predčasnú pauzu v príprave. Včera totiž odleteli na pár dní do Glasgowa. Vybrali sa pozrieť Stanislava Vargu, slovenského legionára, ktorý naháňa loptu v tunajšom Celtiku. Pobudnú s ním do budúceho štvrtku a spolu s nimi tam bude i tréner Matadoru Štefan Zaťko. "Rozprávali sme sa s Milanom o tom, že by sme Stana šli pozrieť a kouč nás počul. Tak sme to nejako spojili. Pravda, tréner bude v klube v rámci odbornej stáže a my dvaja viacmenej cestujeme súkromne," povedal nám bývalý hráč Tatrana Prešov i 1. FC Košice Miroslav Nemec, ktorého spája s Vargom dlhoročné priateľstvo (Miro obýva aj ich spoločný byt v Prešove a ako jediný z púchovskej trojice bude ubytovaný u Vargu i v Glasgowe). Prejavilo sa to i v tom, že keď bol náš reprezentant členom anglického Sunderlandu, tak už vtedy ho Nemec navštívil na mesiac.

"Chceme niečo vidieť z veľkého futbalu a preto zájdeme i na ligový zápas Celtiku s Dundee United. Okrem toho si pozrieme tiež nejaké tréningy a ak nám to vyjde, radi by sme si odskočili aj do Middlesbrough za Szilim Némethom." V Glasgowe sa východniari stretnú i s Ľubošom Moravčíkom, takže debatovať bude o čom. "Už sa tešíme ako malí chlapci, je to predsa len niečo iné než u nás," prezradil v čase balenia si batožiny Miro.

Z miery ho nevyviedli ani informácie z Považia, že vraj v zime skončia nadobro v kádri traja hráči (v jeseni opustil už predčasne rady Perniš a do béčka bol najprv preradený Mužlay, ktorý sa neskôr vrátil do prvého tímu). Nemec navyše figuruje medzi trojicou futbalistov (vedno s Čvirikom a Taldom), ktorá je v "podmienke" udelenej šéfstvom klubu. A vraj zo spomínaných jednotlivcov sa budú regrutovať tí, s ktorými sa pred odvetou rátať nebude. "Zmluvu mám ešte na pol roka plus k tomu plynie ročná opcia, ale nemám vedomosti o tom, že by mi hrozil vyhadzov. Dávam sa zdravotne do poriadku, chodím k fyzioterapeutovi do Košíc, ktorý mi pomáha s krčnou chrbticou a ďalšími problémami." Nemec zatiaľ nemá dôvod ľutovať svoj odchod zo Žiliny, a to i preto, že je na polceste a až po skončení ročníka bude priestor na bilancovanie. Aj on ale vníma ohromné resty, ktoré sa v prvej časti zápolení vyskytli. "Máme však na to, aby sme hrali o vyššie priečky. Ide nám o krk tiež preto, že po vypadnutí v Slovenskom pohári so Šalou sme dostali pokutu dva milióny korún a tak prichádzame o časť prémií za víťazstvá. Budeme to splácať ešte dlho, ibaže by sme postúpili do Pohára UEFA. Potom by sme si to už zrejme vyžehlili."

Nemec dal v Púchove šesť gólov v lige a dva v Pohári UEFA. "Škoda zlej série v najvyššej súťaži, ktorá bola odštartovaná pohárovými vystúpeniami s Barcelonou. Celé mužstvo sa nevedelo z toho spamätať. Prišla šnúra ôsmich zápasov bez víťazstva, až v závere sme sa z tejto pliagy spamätali. Káder však mal na to, aby nazbieral o pár bodov viac. Tá nešťastná Barcelona sa nám postavila nepríjemne do cesty i týmto spôsobom," zrekapituloval nie najlepšie momenty útočník, čo hodlá po rozjatrených ranách v Škótsku hľadať inšpiráciu i osvieženie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.