Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Iné ako výhra tatrancov nezaujíma

Sportnet|Publikované 14. nov 2008 o 23:00

PROBLÉMY V OBRANE, NÁVRAT DVOJICENajvyššia slovenská futbalová súťaž pokračuje šestnástym kolom. V aktuálnej tabuľke siedmy 1. FC Tatran Prešov

PROBLÉMY V OBRANE, NÁVRAT DVOJICE

Najvyššia slovenská futbalová súťaž pokračuje šestnástym kolom. V aktuálnej tabuľke siedmy 1. FC Tatran Prešov hostí od 17. hodiny FC Nitru.

PREŠOV. Prvý vzájomný súboj tých súperov v tejto sezóne skončil pod Zoborom najtesnejšou výhrou domácich. Sila zeleno-bielych spočíva predovšetkým v domácom prostredí. Na vlastnom trávniku prehrali jediný raz. Vonku zatiaľ dvakrát remizovali.

Bez Papaja

Z prešovského futbalového tábora aj prostredníctvom klubovej stránky idú informácie, že cieľ je znovu nemenný, pokračovanie v úspešnej domácej sérii. "Každý zápas v Corgoň lige je ťažký," tvrdí aj pred dnešným zápasom tréner 1. FC Tatran Prešov Roman Pivarník. "Rozhodne chcem nad Nitrou vyhrať. Iný výsledok nás nezaujíma." Prešovčania určite nenastúpia v optimálnom zložení. V minulom kole sa im už na začiatku stretnutia v Banskej Bystrici zranil stopér David Čep. V ďalšom priebehu uvidel žltú kartu Ján Papaj. Bola to jeho štvrtá, po ktorej má stop na jeden zápas. Papajov štart je vylúčený. Otáznik visí nad Čepom.

Belejík a Poliaček sa vracajú

"V stredu už zľahka trénoval. Na druhý deň podstúpil vyšetrenie magnetickou rezonanciou. Dúfam, že nakoniec David bude dnes môcť hrať. Inak, tie problémy v zložení obrany nás sprevádzajú už dosť dlho," pripomína R. Pivarník. "Pred dnešným stretnutím, v prípade, že Čep bude v poriadku, jasno budem mať na troch postoch v obrane. Otvorené je akurát miesto na pravej strane." Na listine dlhodobých maródov sú stále Petr Kobylík, Jiří Krohmer aj Peter Zahradník. Roman Pivarník má však pred dneškom aj pozitívne správy. "Konečne je stopercentne fit Miroslav Poliaček. V nominácii na zápas s Nitrou rátam aj s uzdraveným Ľubošom Belejíkom."

Stretnutie 16. kola futbalovej Corgoň ligy 1. FC Tatran Prešov - FC Nitra má stanovený výkop o 17. hodine.

JÁN LEŠKO

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.