Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Indonézia je pripravená bojkotovať barážový duel na pôde Izraela

TASR|Publikované 27. apr 2006 o 09:54

Jakarta 27. apríla (TASR) - Predstavitelia Indonézskej tenisovej federácie sa rezolútne postavili proti tomu, aby fedcupové reprezentantky ostrovnej krajiny ...

Jakarta 27. apríla (TASR) - Predstavitelia Indonézskej tenisovej federácie sa rezolútne postavili proti tomu, aby fedcupové reprezentantky ostrovnej krajiny nastúpili v dňoch 15. a 16. júla v Izraeli na barážový duel o účasť v druhej svetovej skupine a požiadali o presunutie zápasu na neutrálnu pôdu. Ak predstavitelia Medzinárodnej tenisovej federácie nevyhovejú ich žiadosti, Indonézia je pripravená zápas odbojkovať aj za cenu finančných sankcií a ročného dištancu.

V Indonézii žije okolo 190 miliónov moslimov a krajina, ktorá dlhé roky podporuje boj Palestínčanov za nezávislosť, neudržiava s Izraelom diplomatické styky. "Nemôžeme hrať v Izraeli. Ak ITF barážový zápas nepresunie na neutrálnu pôdu, nezostane nám nič iné, ako do Izraela necestovať, zaplatiť pokutu vo výške 5000 dolárov a akceptovať ročný dištanc," povedal generálny sekretár Indonézskej tenisovej federácie Ferry Raturandang. Izrael s Indonéziou sa v doterajšej histórii Pohára federácie stretli dvakrát v rokoch 1974 a 1981, v oboch prípadoch boli úspešnejšie hráčky krajiny ležiacej na Strednom východe.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.