Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Indonézia čelí hrozbe vylúčenia z ITF, nemá na pokutu

SITA|23. mar 2007 o 14:57

JAKARTA 23. marca (SITA) - Indonézska tenisová asociácia (PELTI) čelí hrozbe vylúčenia z Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Podľa denníka The Jakarta Post ITF dala PELTI ultimátum zaplatiť do 5.

apríla sankciu 29 100 USD za vlaňajšie odmietnutie nastúpiť na júlový barážový duel o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie 2007 v Tel Avive proti Izraelu. Prezidentka PELTI Martina Widjajová vyhlásila: „Sme si vedomí možných následkov, ale tá položka je jednoducho väčšia ako naše možnosti.“

Prevažne moslimská krajina odmietnutím vyslať fedcupový tím na Blízky Východ protestovala proti izraelskej vojenskej intervencii na palestínskom území v pásme Gazy. "Sledujeme vojenskú inváziu Izraela a zatýkanie palestínskych predstaviteľov. Preto je pre nás nepredstaviteľné za takýchto podmienok hrať tenis na pôde tohto štátu," vyhlásil vtedy hovorca indonézskeho ministerstva zahraničných vecí Desra Percaja.

Asociácia ostrovnej krajiny už po zverejnení žrebu žiadala o presunutie dejiska na neutrálnu pôdu, ale ITF odmietla do záležitosti zasahovať. Indonézia so 190 miliónmi vyznávačov islamského náboženstva nemá so židovským štátom žiadne diplomatické kontakty a jej vláda podporuje snahu Palestínčanov o nezávislosť. Obaja súperi sa na neutrálnej pôde stretli už dvakrát, v rokoch 1974 (v Taliansku) a 1981 (v Japonsko), vždy uspeli Izraelčanky.

Súvisiace články