Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Indický sánkar je na sneh a ľad zvyknutý

TASR|Publikované 11. feb 2002 o 09:31

Park City 11. januára (TASR) - V súťaži sánkarov na ZOH v Salt Lake City štartuje aj Shiva Keshavan, ktorý pochádza pre tento šport z exotickej krajiny ...

Park City 11. januára (TASR) - V súťaži sánkarov na ZOH v Salt Lake City štartuje aj Shiva Keshavan, ktorý pochádza pre tento šport z exotickej krajiny Indie. Hoci je pre najľudnatejšiu krajinu sveta typické skôr horúce počasie, na severe Indie pod mohutnými Himalájami mal 20-ročný Keshavan možnosť zvyknúť si aj na ľad a sneh.

"V tejto oblasti máme dostatok snehu, no nie sú tam vybudované skoro žiadne vleky, takže lyžovať sa veľmi nedá," uviedol študent Univerzity vo Florencii Keshavan, ktorý sa sánkovaniu začal venovať v roku 1997 a o rok neskôr už štartoval na ZOH v Nagane. Tam na otváracom ceremoniáli niesol podobne ako v piatok v Salt Lake City indickú vlajku.

"Pripravoval som sa s Talianmi, ktorí mi veľmi pomohli. Pred štyrmi rokmi som skončil 28., teraz by som sa chcel umiestniť do 20. miesta," povedal Keshavan, ktorý bol po úvodných dvoch nedeľňajších jazdách v súťaži jednotlivcov 30.

Súvisiace články