Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Indián z kmeňu Ute Slovensko nepoznal, ale pýtal odznaky

TASR|Publikované 7. feb 2002 o 14:47

Salt Lake City 7. februára (TASR) - Oživením slávnostného vztyčovania slovenskej, estónskej, islandskej a holandskej zástavy v Olympijskej dedine v ...

Salt Lake City 7. februára (TASR) - Oživením slávnostného vztyčovania slovenskej, estónskej, islandskej a holandskej zástavy v Olympijskej dedine v Salt Lake City bol pravý Indián z kmeňu Ute. Jeho divoký tanec a spev, ako i darovanie fajky miery šéfom štyroch misií pritiahli záujem prítomných, ktorých sa okolo neho zhŕklo na desiatky.

Pätnásťročný Antoine sa dlho po slávnosti nechal vo svojom indiánskom "úbore" fotografovať, rozdával i prijímal podpisy od každého a neustále pýtal odznaky na pamiatku. Prezradil, že je nadaný na matematiku, ktorá je hlavným predmetom jeho štúdia na High School v Salt Lake, a že na škole hrá basketbal. Prekvapujúco však jeho favoritom v NBA nie sú Utah Jazz, ale LA Lakers. Dôvod je jednoduchý - za Kalifornčanov hrá jeho obľúbený športovec Shaquille OďNeal. Antoine trochu zahanbene sklonil oči pri otázke, či vie, kde je Slovensko, ale zrazu ožil a s úsmevom "odpovedal": "Máte pre mňa odznaky?"

/Vyslaný redaktor TASR/

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.