Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Inak to skončiť nemohlo, keď sa stretnú, remízoví králi s trojgólovými strelcami a spomenú si na 1. kolo...

Sportnet|Publikované 17. dec 2002 o 23:00

IZOLEX Košice - TTR Košice 3:3 (2:1), v stretnutí 10. kola I. ligy v malom futbaleKošice - "Výborný zápas zohral Vojto Várady. Keby malo Slovensko

IZOLEX Košice - TTR Košice 3:3 (2:1), v stretnutí 10. kola I. ligy v malom futbale

Košice - "Výborný zápas zohral Vojto Várady. Keby malo Slovensko ešte piatich takých hráčov, nemuselo by hrať druhé husle proti Ukrajine a už dávno by sa kvalifikovalo na niektorý záverečný turnaj," aj takú myšlienku sme počuli od trénera TTR Košice Tomáša Hardu po derby, ktoré odohrali oba košické mužstvá v 10. kole I. ligy malého futbalu. Izolex Košice, ktorý bol vedený ako domáci celok, remizoval s Trade Trans Rail Košice 3:3 (2:1). Aj v druhom tohtosezónnom vzájomnom zápase sa teda zrodil zhodný výsledok. Pravda, kým v prvom stretnutí v septembri prišli v závere o víťazstvo izolexáci, teraz víťazstvo neuhájili "teteerkári". Na futsal nevídaná návšteva, podľa niektorých odhadov až 800 divákov, videla skvlé predstavenie v poadní oboch celkov a drámu až do záverečných sekúnd. Žiaľ, mestské derby pokazili svojím slabým výkonom rozhodcovia. V súťaži je na programe prestávka a diváci prídu opäť do hál 18. januára.

Góly: 16. Várady, 18. Wantruba, 38. Kerlík - 7. a 35. Bečka (druhý z penalty), 24. Gliganič.

MT: P. Kerlíkovi po jednom súboji praskol chránič, hralo sa však fér

"Ak by boli iní rozhodcovia, možno by sme zvíťazili," touto prvou vetou sa vrátil k stretnutiu hráč Izolexu Peter Kerlík a pokračoval: "Ak by som mal porovnať oba vzájomné duely v tejto sezóne, tak sa podobali v tom, že v oboch prípadoch boli kvalitnejšie druhé polčasy." Skúsený 28-ročný reprezentant patril medzi najlepších hráčov svojho tímu. Svoj výkon nakoniec korunoval vyrovnávajúcim gólom dve minúty pred koncom. "Hoci som nebol celkom spokojný so svojím výkonom, lebo som zahral už aj lepšie, proti TTR sa mi dobre. Myslím, si že tento vyrovnávajúci gól bol zaslúžený vzhľadom na priebeh zápasu. Na šestke som si narazil loptu s Ďurom Murňákom, ten mi ju prihral do behu a ja som z prvej špicou vyrovnal. Nedalo sa to chytať, lebo som ju dobre trafil."

V derby neraz naberie atmosféra až nezdravé rozmery, čo sa potom prenesie aj na samotných hráčov. Našťastie, hoci sa hralo tvrdo, ako si to vyžaduje súčasný trend, nehralo sa zákerne. P. Kerlík by však mohol namietať, keď mu po jednom zákroku praskol chrániť holennej kosti, no tiež uznal fér boj. "Zápas bol tvrdý, ale neboli v ňom neférové zákroky. Nemyslím si, že by sa niekto z našich alebo súperových hráčov uchyľoval k zákernym faulom. Priznávam však, že zápas bol tvrdý, vo všetkých súbojoch sa išlo na doraz, no bez zákerností." Najviac boli na pretrase rozhodcovia sa túto tému neobišiel ani "Cuker" ako spoluhráči prezývajú Petra Kerlíka. "Rozhodcovia robili pomerne veľké chyby. Nimi vlastne dopomohli k tomu, že zápas sa stal postupne nervóznym."

Izolex tak dosiahol už šiestu remízu v súťaži. "Už to tak vyzerá, že sa staneme remízovými kráľmi. Veď najbližšie ďalšie tímy majú po tri remízy. Nezdá sa mi, že by nás niekto v tomto smere dobehol. Každopádne už by sme nechceli v tejto tendencii pokračovať."

MT: M. Bečka potreboval na tucet presných zásahov desať zápasov

Góly s poradovým číslom 11 a 12 si v tomto stretnutí zapísala do svojej štatistiky opora TTR Košice Milan Bečka. Postaral sa tak takmer o tretinu presných zásahov svojho celku. "Tucet je síce pekný, no keby sme zvíťazili, bolo by to ešte krajšie." Hoci je TTR v tabuľke vysoko, v počte gólov by sa objavil na jej druhom konci. Ani sa veriť nechce, že z desiatich zápasov až v siedmich zverenci Tomáša Hardu skórovali po 3 góly! Dokonca sa im tento kúsok podaril v posledných piatich stretnutiach v sérii! Akoby mali zakázané streliť viac gólov za zápas... "Neviem, čím to je, ale ako keby bola tá trojgólová hranica pre nás zakliata. Pritom sme mali šancu i na štvrtý gól, keď sme strieľali desiatku, no nepremenili sme ju a hneď na to sme dostali vyrovnávajúci gól. S remízou sme nakoniec boli spokojní, lebo Izolex v závere tiež zahrával desiatku," konštatoval M. Bečka, ktorému sa veľmi pozdávala atmosféra na zápase. Predsa len množstvo divákov dokáže urobiť zaujímavú kulisu, ako keď sa hrá pred riedko zaplnenými tribúnami. "Bolo to perfektné. Iste, viac fanúšikov tam bolo z Izolexu, no aj tak návšteva bola veľmi pekná." A opäť téma rozhodcovia... "Boli najslabším článkom derby. Urobili dosť chýb, samozrejme, potom začali robiť korektúry a kompenzácie. Nervozita sa však nepreniesla medzi hráčov. Len smerom k rozhodcom."

O druhom gólovom momente tohto hráča nie je veľmi čo písať, keďže padol z penalty, prvý, ktorým otvoril účet stretnutia, však padol po peknej akcii. "Z ľavej strany som potiahol loptu do stredu, loptu som prihral Maťovi Sopkovi na pivota, ktorý mi ju v pravý čas posunul a zo šestky som skóroval. Čo sa týka penalty, nič som na nej nemenil. Strelil som ju tak ako to robím stále, hore pod brvno."

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY: Lučenec - Čadca 11:2 (6:2), Perpetuum - Nitra 9:6 (4:3), Nové Mesto nad Váhom - 4 FSC Bratislava 7:3 (5:0), Dubnica - B. Bystrica 11:4 (6:3).

1. Dubnica971163:2922

2. TTR Košice1053238:2818

3. Perpetuum1052349:4117

4. Lučenec1043358:4315

5. N. Mesto943240:3015

6. IZOLEX Košice1036135:3315

7. Nitra1042451:4514

8. B. Bystrica1032540:5811

9. Čadca1013633:756

10. 4 FSC1001933:581

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.