Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Imrich Petrík priletel zo Švajčiarska - a oženil sa

Prvý bozk. Ženích pobozkal nevestu. (Autor: Michal Frank)
Sportnet|Publikované 26. apr 2009 o 22:00

Slovenský reprezentačný brankár Imrich Petrík sa v sobotu oženil. Svoje "áno" povedal dlhoročnej priateľke Miroslave Stanislavovej, 25-ročnej inžinierke z Prešova.PREŠOV. Na svadbu priletel Imrich Petrík priamo z dejiska svetového šampionátu vo Švajčiarsku. Na majstrovstvách sveta bol neoficiálnou brankárskou trojkou, tréner Ján Filc ho uvoľnil na svadbu po tom, čo svoju účasť na šampionáte potvrdil Jaroslav Halák. "Keby mi to pán tréner Filc neumožnil, tak tú svadbu by sme prekladali," poďakoval I. Petrík trénerovi za to, že ho pustil domov oženiť sa.

Do Švajčiarska už nepoletí

Do Švajčiarska na "svadobnú cestu" sa Petríkovci nechystajú. "Asi to nebude možné. Budeme sa musieť venovať rodine. Priateľka, vlastne manželka, musí ísť ešte do práce, takže svadobnú cestu urobíme až v júni," povedal, aj s milým brptom, mladoženáč a doplnil: "Ešte momentálne nevieme, kam to bude, ale určité destinácie máme vybrané."

Bol odrezaný od informácií

Hokejový reprezentant nestihol vidieť ani slovenské zápasové trápenie s Maďarskom: "Nepozeral som hokej, pretože som sedel v lietadle. Akurát keď som bol v Prahe na letisku, vyrovnali Maďari na 1:1. Potom som musel vypnúť telefón, čiže som bol odrezaný od informácií. Som rád, že to chlapci nakoniec zvládli. Vedeli sme, že Maďarsko bude húževnatý súper."

Ľad vymenil za parket

Svojim spoluhráčom zaželal veľa šťastia a aby to dotiahli na majstrovstvách sveta čo najďalej. Musia si vystačiť bez jeho opory, ale aj bez koláčov, hoci Imrich si pôvodne myslel, že by im nejaké pribalil do lietadla. Mladoženáč sa miesto ľadu zvŕtal na parkete. Aký je tanečník? "Ako každý športovec, nič moc. No zvládnem to. Priateľka, teraz už manželka, moje tanečné kreácie ovláda..."
Špeciálne pocity po svadobnom akte slovenský reprezentant nemal. Opísal ich slovami: "Také isté ako predtým, len s tým, že mám niečo na prste."

Miroslava: Čakali sme na vhodnú príležitosť

Imrich Petrík tiež povedal, že s priateľkou, teraz už manželkou, sú spolu už sedem rokov. "Čakali sme na vhodnú príležitosť," vysvetlila nevesta, prečo otáľali so sobášom. Miroslava je Prešovčanka. Imrich Petrík v súčasnosti býva v Michalovciach a v poslednej sezóne hájil hokejové farby Banskej Bystrice. Mladomanželov oddal na Mestskom úrade v Prešove radný Milan Berdis.

Medzi hosťami, ktorí prišli zablahoželať čerstvým manželom Petríkovcom, bol aj košický hokejista Peter Bartoš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.