Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Imola Gergelyová z Islandu s bronzovou medailou

Sportnet|Publikované 31. okt 2008 o 00:00

Fitnesácke nádeje z deviatich krajín sa zúčastnili na súťaži FitKid European Open Cup & FitnessWoman Open Grand Prix na Islande. Medzi zúčastnenými

bolo v Reykjavíku aj päť dievčat z východu Slovenska a jedna žena.

KOŠICE. Islande v Reykjaviku sa na súťaži FitKid European Open Cup & FitnessWoman Open Grand Prix okrem Slovenska a domácich reprezentantov predstavilo aj Maďarsko, Španielsko, Rakúsko, Taliansko, Ukrajina, Rumunsko, Srbsko.

Jediný kov Košičanke

Z OŠG Košice sa v Reykjaviku na súťažnom pódiu medzi deväťročnými ukázala Petra Jakubová. Imola Gergelyová zase v kategórii do 12 rokov. Tá nakoniec obstála najlepšie, získala ako jediná medailové 3. miesto. Trénerkou spomínanej dvojice je Ľuba Vargová.

Kvarteto z Prešova

Trénerka Ingrid Chalupová Ingridfitu Prešov mala v akcii štyri fitnesky. Dve desaťročné Patríciu Adamčíkovú a Petronelu Marekovú. Štrnásťročnú Stanislavu Dolinskú a medzi ženami Ivanu Salokyovú. Ingrid Chalupovú sprevádzala celú slovenskú výpravu a bola jednou členkou zo 6. člennej rozhodcovskej komisie.

Deťom postavu nehodnotia

Deti od 7 - 15 rokov súťažia s fitnes zostavou podľa presne určených kritérií. Boduje sa prevedenie, ťažkosť prvkov a showmanstvo. Juniorky a ženy majú povinne promenádu v plávkach a vo večerných šatách. Bboduje súmernosť postavy a zostava, rovnako ako u detí.

S fitnes začala ako päťročná

"Dcéra je dvojnásobnou majsterkou Slovenska v športovej gymnastike. S fitnesom začala ako päťročná. Žne už aj prvé úspechy," podotkla mama Imoly Gergelyovej po vystúpení na Islande. "Fitnes učí dievčatá nielen k pravidelnému tréningu, ale aj k zdravému životnému štýlu. Na Islande bolo pre všetkých zážitkom, keď ich organizátor po súťaži vzal na výlet po ostrove, takže mohli trochu spoznať malú krajinu."

V maďarskej federácii FitKid preteká Imola už dlhšie. Vlani sa zúčastnila majstrovstiev sveta v Malajzii spoločne s dcérou Marietty Žigalovej Miriam. Pre Gergelyovú to bol prvý kov z vrcholného podujatia, ďalší bude môcť pridať o pár dní v Poľsku. Na niektoré z deti totiž čakajú v novembri Word Fitness Championships v Bydgoszczi.

TOMÁŠ TÓTH

tomas.tothkorzar.sk

Súvisiace články