Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Imbergerová si viac ako 32 bodov cenila to, že vydržala so štyrmi faulami až do konca

Sportnet|Publikované 7. okt 2002 o 22:00

Košice - Basketbalistky CBK Cassovia Košice zdolali v sobotu na domácej palubovke v súboji dvoch mladučkých tímov nováčika I. ligy ŽBK DOVE Poprad

71:59.

Ako sa však už po zápase vyjadril tréner Košičaniek Vladimír Karnay, tešiť ho môžu akurát tak dva body a 32 bodov Dagmar Imbergerovej, ktorá družstvo držala nad vodou. Jeho zverenky totiž nehrali dobre, robili chyby a nedodržiavali predzápasové pokyny. "Zápas bol strašne vydretý. Trápili sme sa, napriek tomu, že sme vyhrali. Bola som dosť nahnevaná, zostarla som počas zápasu hádam o päť rokov. Nemá však význam nič riešiť s horúcou hlavou, všetko si povieme na najbližšom tréningu," nechápavo krútila po stretnutí hlavou aj hrdinka slabého stretnutia D. Imbergerová.

"Máme mladé družstvo. Len ma mrzí, že hráčky, ktoré už minulý rok hrali ligu, si nedokážu uvedomiť, že je to o niečom inom, ako juniorská súťaž. Tie, čo prišli prvý rok, by sa mali možno viac sústrediť na basketbal, než na iné činnosti, ktoré ich rozptyľujú. Stále hovorím a je to moje krédo, že všetko zlé je na niečo dobré. Možno nám to trápenie pomohlo a niektoré si aj za cenu škandálov na lavičke uvedomia, že cesta k úspechu vedie inak, než to predviedli počas zápasu. Účel teda svätil prostriedky, keďže sme vyhrali," pozerala sa na zápas kritickými očami 26-ročná hráčka. "Hrali sme veľmi nedisciplinovane. Tréner na to pred zápasom upozorňoval, lebo vie, že keď sa tieto dievčatá sústredia na basket štyridsať minút, vedia odohrať veľmi dobré zápasy. Darmo, sme družstvo, ktoré musí začínať od obrany a doskoku a ostatné príde. My sa nemôžeme vrhnúť hurá do útoku a páliť všetky odušu. Nechápem, ako môžeme začať zápas takými fatálnymi chybami v obrane. Nerozumiem tomu, keďže celý týždeň sme sa venovali obrane a obrannému doskoku. Dá sa to síce ospravedliť mladým vekom, ale keď sa niekomu niečo povie päť-šesťkrát a zase to urobí tak isto, tak ja už neviem."

Imbergerová ťahala svojou presnou rukou za družstvo horúce gaštany z ohňa. "Viac si cením, že som odohrala celý zápas, ako tých 32 bodov, hoci toľko bodov sa nedáva každý deň." Veru, Imbergerovej zapískali na konci prvej štvrtiny rozhodcovia faul, hneď nato technickú chybu, a tak mala už v úvode stretnutia na svojom konte štyri fauly. Ak by sa vyfaulovala, nemuselo to s Cassoviou skončiť dobre. "Nechcem nič hovoriť na rozhodcov, ale ja som po tom faule nadávala sama sebe. Nie na nich, ani na nikoho iného, no napriek tomu mi dali technickú. Je to ponaučenie pre mňa a beriem to ako svoju chybu." Imbergerová ťažkú situáciu zvládla a napokon sa ďalších faulov vyvarovala, takže odohrala celé stretnutie. Dagmar hrá vždy na hrane, takže sa jej zvykne stávať, že zápasy pre päť faulov nedohrá. "Rozmýšľam nad tým. Je to však ťažké, keď zo štyroch faulov dostanete jednu technickú, jeden bol môj, ale ďalšie dva boli spôsobené tým, že spoluhráčky nestíhali svoje hráčky. Vtedy musím zaskakovať a zachytávať hráčky, ktoré nie sú moje a z toho potom vyplývajú fauly," dodala členka širšieho kádra reprezentácie Slovenska.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.