Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Illés: Rozhodcovia ocenili veľkosť na úkor estetiky

Strieborný Igor Illés veril, že doma šampionát vyhrá. (Autor: rosa)
Sportnet|Publikované 16. jún 2009 o 22:00

Okrem zlatého Vlamidíra Flimela sa na svetovom šampionáte v kulturistike a bodyfitnes federácie NABBA dočkal cenného kovu aj Igor Illés.

Medzi kulturistami - juniormi obsadil v košickej Steel Aréne druhú priečku. Pretekár ŠK AM Sport Košice skončil spomedzi slovenského tria juniorov najvyššie.

KOŠICE. Na svetový šampionát v kulturistike a fitnes federácie NABBA nominoval Slovenský zväz kulturistiky fitnes a bodyfitnes deväť reprezentantov. Medzi nimi aj talentovaného kulturistu Igora Illésa. Devätnásťročný rodák z Nových Zámkov, ktorý je členom ŠK AM Sport Košice, chcel pred zrakmi svojich blízkych a fanúšikov obstáť čo najlepšie. Z pódia v Steel Aréne odchádzal so striebrom na krku.

Trochu sklamaný

"Ak mám povedať pravdu, som trochu sklamaný. Čakal som ešte viac, dúfal v zlato. Ale byť druhý na majstrovstvách sveta federácie NABBA je cenný úspech. A hlavne je to pre mňa impulz do budúcnosti. Motivácia do tréningu, ktorá sa, verím, pretaví do ešte lepších výsledkov. Na najbližšom svetovom šampionáte chcem ukázať, že na to prvé miesto mám, že dokážem na pódiu predstihnúť pretekára od našich bratov Čechov," s úsmevom povedal slovenský juniorský reprezentant.

Z titulu sa v juniorskej kategórii tešil Čech Šubrt. Igor cítil, že práve on bude jeho najväčším konkurentom. "Nemôžem povedať, v čom bol lepší. Hlavne išlo o to, čo uprednostnia rozhodcovia. No a tí viac ocenili veľkosť na úkor estetiky, vyrysovanosti a kvality svalstva. Samozrejme, stále je to na arbitroch, aký trend zvolia. Od toho sa odvíja bodové ohodnotenie."

Nechce byť väčší

Igor sa nechce uberať cestou vyloženého naberania svalovej hmoty. "Vylepšovať postavu neznamená, že chcem byť stále väčší. Som zástanca tvrdej vyrysovanej svalovej hmoty, radšej nech to vyzerá esteticky. Dokonca aj za tú cenu, že by ma to malo stáť lepšie umiestnenie," dodal pretekár, ktorý skončil vlani na majstrovstvách sveta federácie WFF na prvej priečke. "V NABBA je však väčšia konkurencia. Je to silnejšia federácia. Práve preto toto striebro ma teší viac ako minuloročné zlato. Ale akákoľvek medaila z vrcholného fóra je mimoriadne cenná."

Začínal s fitnes

Illés sa súťažne venuje kulturistike rok a pol. Za krátky čas to ako junior dotiahol ďaleko. "Treba na sebe pracovať. Spočiatku som začínal s mužským fitnes. Tam sa kládol dôraz na voľné zostavy. No to mi veľmi nevyhovovalo. Preto som prešiel na kulturistiku. Nabral som svalovú hmotu a toto mi sedí. Viem, že ešte tri roky môžem byť vo federácii NABBA juniorom. Teraz sa chcem pripraviť na jesennú súťaž Universe v Anglicku. Verím, že tam českého súpera dokážem predstihnúť, ak tam teda príde a nezľakne sa," s úškrnom dodal Igor na záver.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.