Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Ilja Škondrič: Je to 50 na 50, preto sa na tento súboj veľmi teším

Pred nami je vyvrcholenie piatej série OKTAGON Výzvy.

Slovensko bude mať vo finále Oktagon Výzvy nakoniec až dvojité zastúpenie, keď zverenci Ilju Škondriča a Attilu Végha ovládli oba semifinálové súboje.

Zloženie duelu o opasok je prekvapujúce hlavne po tom, ako sme videli po úvodných dueloch až 3 výhry na českej strane. "Mal som v kútiku duše myšlienku, že to bude slovenské finále," hovorí legenda domácej scény Ilja Škodnrič. "Súperi ale boli tento rok silní. Českí bojovníci ukázali, že aj keď sú z postojárskeho prostredia, tak sú skúsení a veľmi kvalitní."

Do prvého semifinále nastúpil Roman Paulus, ktorý si zmeral sily s Krčmářom. A Škondrič bol s jeho výkonom nadmieru spokojný. "Výkon Romana Paulusa bol výborný. Možno ho niektorí brali, že bol premotivovaný, ale tá premotivovanosť sa ukázala v zápasoch perfektne, čiže tam nemám žiadne výčitky. Výborný výkon v postoji aj na zemi."

Druhú miestenku v semifinále si zabezpečil Tomáš Zajac, ktorý po prehre v prvom kole postúpil vďaka hlasom divákov. A svojich fanúšikov nesklamal, čo ocenil aj Škondrič. "V prvom zápase mu troška odišla kondička. Do druhého zápasu ale prišiel už oveľa lepšie pripravený."

Pred finálovým súbojom je tak všetko otvorené a Škondrič vidí výhody na oboch stranách. Pre Tomáša Zajaca budú určite hrať rolu dlhoročné skúsenosti s MMA a taktiež všestrannosť. Paulus je ale minimálne rovnako výborný v postoji ako aj na zemi a mal by mal mať výhodu v kondícií. Netreba pritom zabúdať ani na tréningové zázemie, ktoré má Roman v Spartakus Fight Gyme.

Aj vďaka týmto atribútom nemá Škondrič pred finále favorita a súboj si tak ide užiť. "Podľa mňa to bude v tomto prípade určite 50 na 50. Roman tam bude mať navrch v tej dravosti a mladíckej sile. Proti nemu ale bude Tomáš Zajac, ktorý má dlhoročné skúsenosti s MMA a má taktiež dobrý postoj a obstojnú zem. Takže, ako vravím, bude to vyrovnané a preto sa aj na tento zápas veľmi teším."

Finále Oktagon Výzvy 5 si vychutnáme už 21. novembra.

Vladimír Bilohuščin je zakladateľ webu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA, kde pôsobil viac ako 5 rokov na poste šéfredaktora. V marci 2021 prešiel spolu s celou redakciu do Sportnetu, kde sa venuje MMA a ďalším bojovým umeniam. Vo voľnom čase rád hráva volejbal.

Súvisiace články