Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Iliašovce čakanie pokračuje, kanonáda v Tepličke

Sportnet|Publikované 23. sep 2007 o 22:00

JOZEF PETRUŠKA, LUKÁŠ A MATEJ KOTRADY SPIŠ. Aj po siedmom kole najvyššej oblastnej futbalovej súťaže svieti nováčikovi z Iliašoviec v kolónke

JOZEF PETRUŠKA, LUKÁŠ A MATEJ KOTRADY

SPIŠ. Aj po siedmom kole najvyššej oblastnej futbalovej súťaže svieti nováčikovi z Iliašoviec v kolónke víťazstiev nula. Rovnaká nula je na opačnej strane u Tepličanov, ktorí doma rozdrvili Gelničanov. Sedem gólov padlo aj v zápase Mníšek n/H Bystrany, z toho štyri do siete hostí. V Chrasti n/H sa strelecky blysol veterán Sopkovič a Jamníčanov znova zachraňoval tri body zo štandardnej situácie Slavomír Čuj.

Program 8. kola: Sp. Hrušov Bystrany 10.30 hod., Markušovce Mníšek n/H, Slovinky Olcnava, Poráč Iliašovce, Gelnica Jamník, Kluknava Teplička, Chrasť n/H Letanovce.

Teplička Gelnica 6:1 (2:0)

V Teplička sa hral dopoludnia veľmi dobrý futbal. Gólový účet otvoril v 21. minúte Laško a o desať minút P. Hamrák upravil na polčasových 2:0.

Na začiatku druhého polčasu prišla domáca gólov smršť 47. Marcinčák 3:0, 50. Lesnický 4:0, 55. Lesnický 5:0. Hostia ani za tohto stavu nerezignovali, hrali otvorený futbal a ich snaha bola korunovaná v 86. minúte po peknej kombinačnej akcii, na konci ktorej bol D. Tomaško 5:1. Posledné slovo však mali Tepličania a v 88. minúte uzavrel skóre zaujímavého stretnutia Marcinčák. Pre hostí je šesť gólov krutá nádielka, škoda nevýrazného výkonu obrany, ináč to bol dobrý zápas. Pred 100 divákmi rozhodoval Cehuľa. TEPLIČKA: Cpin M. Baldovský, Uhrinovský, Laško L. Hamrák, J. Baldovský, Dolnačko, Biacovský, Marcinčák P. Hamrák, Lesnický, striedali: Borženský, Melega, Koňak. GELNICA: Slatkovský Tomaško, Drajna, Hofman Janikov, Mikluš, Vantruba, Kisel, Bodnár Demčák, Tokár, striedali: Wolf, Macejko, Hamrák.

Letanovce Kluknava 2:2 (2:2)

Domáci prvý raz pohrozili už v 5. minúte, kedy brankárovi hostí pomohla žrď. V 9. minúte po nerozumení v domácej obrane sa hosťom naskytla možnosť výhody pokutového kopu, ktorý využil Rychnavský. V 16. minúte sa opäť kopala penalta, ale na druhej strane. Za ruku v šestnástke z bieleho bodu sa nemýlil domáci exekútor Slamený. O osem minút si situáciu Slamený znova zopakoval a po druhej premenenej penalte domáci viedli 2:1. V 35. minúte vyrovnal Zahuranec. Na začiatku druhého polčasu po druhej žltej karte videl červenú domáci R. Pecha. Diváci už gól nevideli a tak zápas skončil nerozhodne. Pred 150 divákmi rozhodoval Marcin. LETANOVCE: Murin Marko, Mačák, Olejník Pecha, Barabas, Jochman, Slamený, D. Pecha Biskup, M. Pecha, striedali: Olejník. KLUKNAVA: Kožár Glova, Nehyla, Lisý Hvizdoš, Hoppej, Zahuranec, Hadry, Rychnavský Olejár, R. Glova, striedali: Maras, Dunka.

Chrasť n/H Sp. Hrušov 4:1 (1:0)

Úvod susedského derby bol vyrovnaný. Na prvý gól si muselo stopäťdesiat divákov počkať do 40. minúte, kedy parádne trafil z priameho kopu nestarnúci Sopkovič 1:0. V druhom polčase mal viacero dobrých príležitostí M. Dirda, ale strelecké kopačky si v tomto stretnutí neobul. V 64. minúte mali hostia výhodu pokutového kopu a Marek Filip sa nezvykne mýliť 1:1. Záver zápasu však patril domácim. Najprv S. Dirda naklonil misky váh na domácu stranu a prestížne víťazstvo poistil Sopkovič. Pred 150 spokojnými divákmi rozhodoval Novotný. CHRASŤ n/H: M. Šefčík P. Šefčík, Filip, M. Jančár J. Dirda, I. Dirda, Chovanec, Sopkovič, Jančár M. Dirda, S. Dirda, striedali: Bady, Valigura, Augustín. SP. HRUŠOV: Butvin B. Kunzo, Repaský, Švač Š. Kunzo, M. Filip, Š. Filip, Hrobák, Slamený Vojtuš, Pukluš, striedal: Klein.

Jamník Poráč 1:0 (0:0)

V prvom polčase mali Jamníčania prevahu, ale v zakončení boli nedôrazní. Hostia sa zväčša bránili a do 61. minúty si udržiavali čisté konto. Následne zahrávali domáci priamy kop, loptu si postavil S. Čuj a strelou do šibenice rozhodol o tom, že tri body ostanú v Jamníku. V závere mali gól na kopačke domáci M. Čuj, M. Farkašovský, ale skóre sa už nemenilo, len počet hráčov na ihrisku, keď Širila videl po druhej žltej karte červenú. Pred 200 divákmi rozhodoval Bandžuch. JAMNÍK: Ruman Grzyb, J. Čuj, M. Farkašovský Pavlík, Ľ. Farkašovský, M. Čuj, Kavulič Kočiš, Petruška, S. Čuj, striedali: Košik, Repko. PORÁČ: Hrebenár Steiner, Kandráč, Koňak Kinik, Mušinský, Macala, Hardoň, Antal Liška, Chovanec, striedali: Širila, Gabriš, Volčko.

Iliašovce - Slovinky 0:0

Čakanie na prvé víťazstvo pokračuje. Čo máme informácie zo strany hostí, zápas bol vyrovnaný. Iliašovce mali šance na skórovanie, ale v závere tŕpli, lebo hostia mali dve veľké príležitostí.

Mníšek n/H Bystrany 4:3 (1:2)

Hostia mali raketový nástup a od 4. minúty viedli gólom Pavľáka. Efektnou pätičkou Hulič v 18. minúte vyrovnal. Na polčasovú prestávku odchádzali do kabín spokojnejší hostia, keď Jozef Suchý v 31. minúte pridal druhý gól Bystrian. Už úvode druhej časti hry Jozef Plachetka vyrovnal a začínalo sa odznova. Hlavou Hulič strhol vedenie na domácu stranu a v 82. minúte Köhler zakončil svoje sólo gólom na 4:2. Rovnako po sóle Brajerčík znížil na rozdiel jedného gólu. Aj keď v stretnutí padlo sedem gólov, na oboch stranách najlepšími hráčmi boli brankári. Pred 150 divákmi kvalitné stretnutie rozhodoval Pavlovský. MNÍŠEK n/H: Malik Foltín, Žiga, Imrich Marcinko, Štompf, Kluknavský, Hulič, Köhler J. Plachetka, Kujnisch, striedali: F. Plachetka, O. Plachetka, Rešovský. BYSTRANY: Pavol Gonda, Lipovský, Klešč Jochman, Chlebovec, Brajerčík, Pavľák, Ján Suchý Jozef Suchý, Gonda, striedali: Forgač, Timčík.

Olcnava Markušovce 2:0 (0:0)

Nádherné slnečné počasie, perfektne pripravená hracia plocha a predovšetkým dobrý futbal. Také bolo športové popoludnie v Olcnave. V prvom polčase diváci gól nevideli, hoci k nemu mali dvakrát bližšie domáci. Hneď po obrátke umiestnenou hlavičkou v 49. minúte potešil domácich priaznivcov F. Melega. Markušovčania hrali veľmi dobre, ale ich snaha končila na domácej šestnástke a vážnejšiu príležitosť si nevypracovali. Za zmienku stojí výborný a spoľahlivý výkon ich kapitána Martiana Hozzu. V 65. minúte doklepol do siete P. Olejník na konečných 2:0. Pred 150 divákmi rozhodoval Petruška. OLCNAVA: M. Rusnák Salaj, Petrov, Olejník B. Petrov, Gardošík, Melega, M. Rusnák, Gonda Kaščák, F. Melega, striedali: D. Rusnáku, L. Rusnák, Salaj. MARKUŠOVCE: Užík Kozák, Hozza, Olekšák Mrovčák, Kern, Šebest, Holub, Ján Andraši Jozef Andraši, Hodnický, striedali: Laznia, Šteiner, Sakmár.