Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Casillas sa už do brány nechystá. Stále beriem množstvo liekov, vraví

Iker Casillas. (Autor: SITA/AP)
SITA|20. apr 2020 o 11:48

Rok po infarkte má funkcionárske plány.

BRATISLAVA. Rok po infarkte je opäť pri sile a má veľké plány. Do futbalovej bránky sa už Iker Casillas síce neplánuje vrátiť, ale zato chce kandidovať na post prezidenta Španielskej kráľovskej futbalovej federácie.

"Chcem sa stať prezidentom alebo sa aspoň uchádzať o tento post. Spoločnými silami by sme mohli dostať náš zväz na úroveň nášho futbalu, ktorý je najlepší na svete," vyhlásil Iker Casillas prostredníctvom twitteru.

Tridsaťosemročný Casillas má za sebou hviezdnu kariéru v Reale Madrid aj v španielskej futbalovej reprezentácii.

Päť domácich majstrovských titulov, tri triumfy v Lige majstrov s Realom, ale najmä titul majstra sveta a dva tituly majstra Európy so španielskym národným tímom nesú v sebe pečať jeho brankárskych rukavíc.

Mal strach večer zaspať

Dňa 1. mája 2019 sa však Casillasovi už ako hráčovi FC Porto takmer zrútil svet. Počas tréningu odpadol, dôvodom bol srdcový infarkt.

Z najhoršieho sa dostal rýchlo, ale dlhší čas mu trvalo, kým sa mentálne nastavil na to, že sa ocitol blízko smrti.

"Mal som vtedy strach večer zaspať, lebo som sa bál, že sa neprebudím. Rovnako som mal obavy z cvičenia či väčšej fyzickej aktivity. Nevedel som sa odhodlať robiť veci, ktoré mi predtým pripadali normálne," vravel Casillas pre klubovú televíziu FC Porto, cituje ho aj portál laola1.at.

Neskôr sa mu vydaril návrat do normálneho života, ale je mu jasné, že súťažné zápasy vo futbalovej bránke už nie sú pre neho. Hoci mu zmluva s FC Porto vyprší až 30. júna, vie, že predčasne skončil.

Po koronakríze chce pomáhať

"Cítim sa dobre, ale beriem veľa liekov, aby som sa tak cítil. Myslím si, že len lekári môžu povedať, čo naozaj môžem a čo nie. Určite sa však veľa vecí zmenilo v mojej hlave. Začal som si viac vážiť obyčajné veci. A čo sa týka futbalu, musím byť realista. Zdravie je na prvom mieste."

Casillas sa nedávno zviditeľnil aj tým, že po skončení krízy spôsobenej koronavírusom chce usporiadať benefičný zápas medzi "starými pánmi" Realu Madrid a FC Barcelona. Peňažné prostriedky vyzbierané počas neho majú pomôcť tým, ktorí sú najviac postihnutí pandémiou.

"Keď sa táto nočná mora s koronavírusom skončí, dajme dohromady všetky legendy zo starých čias, zahrajme si El Clásico a darujme všetky peniaze z neho tým, ktorí najviac trpia," napísal Casillas.

Súvisiace články