25. nov 2020 o 15:30

Hráči Liptovského Mikuláša sú po výhre nad Trebišovom prví v tabuľke.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. V Liptovskom Mikuláši sa dnes (v stredu) hrala predohrávka 13. kola II. ligy. Domáci privítali Trebišov a zdolali ho 2:1. Za Liptákov sa dva razy presadil Bartoš a za hostí sa trafil Kanu. Liptovskomikulášnaia sa vďaka trom bodom dostali na prvé miesto tabuľky.

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – SLAVOJ TREBIŠOV 2:1 (1:0)
Góly: 16. a 54. Bartoš – 79. Kanu
ŽK: Katunský, Šimko (obaja Trebišov)
Rozhodoval: Dzivjak, bez divákov
Liptovský Mikuláš: Luksch – Bartoš, Gerát, Janec, Kačerík (90. Václavík), D. Kováč (90. Diviš), A. Krčík, D. Krčík, Laura (66. Lišivka), Štrba, Voško (80. Porubän). Tréner: Štefan Zaťko
Trebišov: Vinclér – Katunský, Ilinjo, Kanu, Issa, Begala, Pálfi (63. Marie), Šimko, Tereshchenko (63. Skiba), Sitarčík (80. Vodilka), Špak. Tréner: Ondrej Desiatnik

Povedali po zápase
Tréner MFK Tatran Liptovský Mikuláš Štefan Zaťko: „Bolo to náročné stretnutie a povedal by som, že sa hralo na ťažkom teréne a s náročným súperom, ktorý hrá technický futbal s dobrou organizáciou a rýchlym prechodom do útoku. Neboli sme dostatočne trpezliví a ani kvalitní v prechodovej fáze. Zápas bol do poslednej minúty na otvorený, som rád, že tri body ostali na Liptove. Tým, že sme spravili hrubú chybu v strede ihriska prihrávkou na súpera, ktorý šiel sám na brankára, sme si zápas zbytočne skomplikovali. Hostia začali potom viac riskovať, bol nebezpečný v hre dopredu a my sme už nemali toľko síl a ani kvality na to, aby sme ich vytrestali v rýchlom prechode do zakončenia. Po dlhej pauze sme podali dobrý výkon. To, že sme na prvom mieste je veľmi krásny pocit. Verím, že ľudia na Liptove si to budú vážiť a budú sa s nami tešiť.“

Tréner Slavoj Trebišov Ondrej Desiatnik: „Súper bol v prvom polčase dominantnejší, lepší na lopte a rýchlejší. V druhom polčase to bolo z našej strany trošku lepšie, aj keď my sme mali šance, domáci boli lepší na lopte. Bohužiaľ, s prístupom, aký majú naši hráči, sa vyhrať nedalo. Treba však povedať, že bola veľmi dlhá prestávka a vysporiadali sme sa s tým, ako sme vedeli. Vieme hrať aj lepšie. Keď idete do šestnástky a kľučkujeme, kľučkujeme a nezakončíme, je to potom ťažké. Aj chlapci si musia vstúpiť do svedomia a nabádame ich aj v tréningovom procese. Chceme to odstrániť, ale bohužiaľ... Teraz sa musíme dobre pripraviť na Slovan, potom máme Púchov. My máme mladé mužstvo, pripravujeme sa svedomito, len chlapci musia zo seba viac vyžmýkať. Keď sa nám to podarí, bude to lepšie.“

(Autor: SFZ)

Ďalší program 13. kola

Domov»Futbalnet»II. liga – Liptáci zdolali Trebišov a vyšvihli sa na 1. miesto tabuľky, tréner Zaťko: Krásny pocit