Streda, 24. február, 2021Meniny má Matej

II. liga: Bardejovčania doma zdolali Dubnicu

Nefalšovaná radosť po góle, ktorého autorom bol Michal Grohoľ (ležiaci na chrbte). (Autor: Dominik Pračko)
Sportnet|Publikované 27. aug 2012 o 00:00

Michalovčania cestovali do Dunajskej Stredy. Jeden strelený gól im ale nestačil ani na zisk bodu, keď prehrali 1:2.

V 6. kole II. ligy privítali Bardejovčania na svojom ihrisku Dubnicu, ktorej strelili tri góly a tak všetky body ostali doma.

Bardejov – Dubnica nad Váhom 3:1 (1:1)

BARDEJOV. Jarmočná atmosféra z mesta sa preniesla aj na futbalový duel. Niekoľko zvratov v stretnutí zaujalo a držalo divákov v napätí, no nakoniec domáci bodovali naplno.

Už v úvode bolo viditeľné, že hostia sa spoliehajú na dobrú obranu s brankárom a čakajú na rýchle protiútoky. Domáci sa snažili kontrolovať loptu v strede poľa, no nedarilo sa im preraziť do pokutového územia. Hostia príkladne napádali hráčov s loptou a v 22. min. po chybe Semana hosťujúci Čiernik prešiel aj cez Staša a presnú prihrávku Urban premenil vo vedúci gól. Považania hrali veľmi dobre kombinačne a presnejšie v strede poľa, no urobili podobnú chybu. Grabeža pripravil o loptu Andraščík, prešprintoval s ňou do pokutového územia, kde po kontakte sa rozhodcovia dohodli na pokutovom kope, ktorým Seman vyrovnal skóre. V závere polčasu, po štandardke Semana, Palša takmer otočil výsledok. Po prestávke aktivitou hýrili Seman i Grohoľ, ktorého strela skončila na ľavej žrdi súperovej brány. Takéto snaženie Partizána sa mohlo zrútiť v 63. min., keď domácich podržal brankár Čikoš-Pavličko. Ten bravúrne zneškodnil nájazd Augustiniho, ktorý sa dostal za chrbát obrancov. Keďže domáci zaostávali v rýchlosti i presnosti, striedajúci mladí hráči priniesli oživenie a prečíslovali Považanov. Lukáč získal rohový kop, z ktorého Seman mal ďalšiu výhodu od rohovej zástavky a Palša hlavičkou otočil výsledok. Ani nie o tri minúty po rýchlej kombinácii Grohoľ pečatil víťazstvo Šarišanov. Striedania na oboch stranách poriadne obmenili najmä stredové formácie, no šťastnejšie to urobil domáci tréner.

ico

Štatistika

Góly: 34. Seman (11), 69. Palša, 72. Grohoľ – 22. Urban. ŽK: Lukáč – Beňo, Urban, Čiernik, Bilovský. Rozhodoval Špaček pred 1560 divákmi.

Partizán: Čikoš-Pavličko – Andraščík, Staš, Palša, Kica – Grohoľ, Kuhajdík (59. Lukáč), Kundra (59. Berecký), Zápotoka (76. Hanuščák) – Azevedo Dyjan, Seman.

Juraj Ščerbík

D. Streda – Michalovce 2:1 (0:0)

D. STREDA. Brankár Zemplínčanov Jenčo zamkol bránu robinzonádou, keď Fodrek po autovom vhadzovaní vystrelil zo šestnástkového oblúka k žrdi. Po rohovom kope a hlavičke Marcina do žrde zmaril dorážku Banoviča spoza päťky nohou. Po strele Velického do opačného kúta zabránil gólu Krmpotič, po priamom kope Fodreka prehlavičkoval bránu z päťky Huber a „banán“ Fodreka z priameho kopu sa po dopade v päťke odrazil od žrde pozdĺž celej brány... Po prestávke Jenčo vytiahol z vinkla polocenter-polostrelu Obžeru. Michalovčania sa zamerali na defenzívu a brejky. Hamuľák v prečíslení neobišiel v šestnástke Banoviča a dve Jurčove strely Poláček vyrazil. Ibaže po dlhom aute Čarnotu pred bránu sa lopta odrazila od obrancu pred Regáliho, ktorý ju bez váhania umiestnil do kúta – 0:1. Po 9. rohovom kope DAC-u nasmeroval Marcin loptu hlavou z bližšieho rohu päťky k vzdialenejšej žrdi, odkiaľ ju Velický poslal pod brvno – 1:1. O tri minúty po strele Banoviča najrýchlejšie zareagoval v húštine hráčov na odrazenú loptu na päťke Nulíček a umiestnil ju k žrdi – 2:1. Výsledok je spravodlivý.

ico

Štatistika

Góly: 81. Velický, 84. Nulíček – 77. Regáli. ŽK: J. Čarnota. Rozhodoval Smolák pred 1647 divákmi.

FK DAC 1914: Poláček – Banovič, Huber, Marcin, Hozda – Fieber (42. Zs. Németh, 74. Ndjandja), Boya, Velický, Fodrek, Obžera – Nulíček (88. Lénárth). Tréner M. Radványi.

MFKJ Zemplín: Jenčo – J. Čarnota, Krmpotič, Korijkov, Vanák – Gamkrelidze (64. Immorlano), Kovaľ, Zonzon, Garel (60. Regali) – Jurčo, Hamuľák (48. Šitov). Tréner A. Rusnák

Šamorín – L. Mikuláš 2:0 (1:0)
Góly: 18. Ležaič, 68. Kuba, ŽK: 48. Staško, 88. Mezovský - 43. Šupej, 80. Labun, ČK: 88. Daško (po dvoch červených), rozhodovali: Sedlák - Hancko, Roszbeck, 530 divákov.

Šaľa - Ružiná 5:1 (2:0)
Góly: 34. a 63. Čurgaly, 40. Szabó, 48. Gešnábel, 64. Charizopulos - 71. Boháčik, ŽK: 31. Rehák, 78. Kružlík - 57. Ferenc, rozhodovali: Marhefka - Cuninka, Jankovič, 456 divákov.

Podbrezová – R. Sobota 1:0 (1:0)
Gól: 15. Vaščák, ŽK: 54. Mravec (Rimavská Sobota), rozhodovali: Straka - Jenčura, Ádám, 1234 divákov.

D. Kubín - Senec 1:4 (1:1)
Góly: 15. Ujčík - 8. a 73. Mikulič, 50. Hlavatovič, 62. Lapin, ŽK: 71 Drengubiak - 28. Peňaška, rozhodovali: Mojsej - Petríček, Lieskovský, 700 divákov.

ico

Najlepší strelci

5 gólov: Ondrej Čurgali (Šaľa)
4 góly: Andrej Brčák (Dolný Kubín), Pavol Jurčo (Michalovce), Marek Seman (Bardejov)
3 góly: Michal Hamuľák (Michalovce), Mário Kurák (Ružiná), Andrej Urban (Dubnica nad Váhom), Dušan Nulíček (Dunajská Streda)