Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

II. liga: Bardejov na Orave prehrať nemusel

M. Seman neskóroval. Svoju šancu tentoraz nevyužil, gól na Orave nedali ani jeho spoluhráči. (Autor: Dominik Pračko)
Sportnet|Publikované 15. okt 2012 o 22:00

V druhej futbalovej lige v 13. kole Dolný Kubín vyhral nad Bardejovom najtesnejším rozdielom 1:0.

V druhej futbalovej lige v 13. kole Dolný Kubín vyhral nad Bardejovom najtesnejším rozdielom 1:0, keď rozhodol necelé štyri minúty pred záverečným hvizdom.

BARDEJOV. Šarišania sa na Orave predstavili v dobrom svetle, boli technicky i kombinačne zdatnejší, mali viac gólových príležitostí, akurát im chýbala výšková prevaha.

Hráči Partizána už niekoľko sezón hrajú útočný futbal, ktorý je im vlastný, snažia sa o rýchle kontry a údernú hru po krídlach.

Kormidelník Partizána Bardejov Rastislav Kica do žiadneho zápasu nevstupuje so svojím tímom s cieľom uhrať bezgólovú remízu.

„Dôkazom bola naša aktívna hra i príležitosti najmä v 1. polčase. Seman mal gólovú loptu pred bránou a Azevedova strela sa odrazila od žrde. Domácim sme nedovolili vypracovať vážnejšiu šancu. Neprevýšili nás ako po hernej, tak aj po technickej stránke. Mali jednu takú výhodu, výškovú prevahu," povedal.

"Snažili sa nás zlomiť nakopávanými loptami, čo nás stálo veľa síl. My sme aj po obrátke mali snahu ohrozovať domácu bránu, no nevystupňovali sme svoj výkon. Zahrali sme asi najslabšiu 45-minútovku v jeseni. Nepodržali sme loptu, nedostávali sme sa do koncovky a boli sme pod tlakom.”

Záverečné i úvodné minúty polčasov sú také, v ktorých vidia diváci najviac gólov. Bolo to tak aj na Orave.

„Domáci bojovali a mali väčšiu snahu po víťazstve, jednoduchým gólom nás porazili. Po štandardke a prehratom hlavičkovom súboji v našej šestnástke sa lopta odrazila k domácemu hráčovi a ten v páde trafil k žrdi. Brankár Čikoš-Pavličko bol bezmocný. Je to krutá prehra. A keď to bolo v závere zápasu, my v tomto úseku hry dostávame dosť gólov, no nejaké aj dávame. Mohlo sa to stať aj v Kubíne. Azevedo mohol ešte vyrovnať, takže v kondícii to nie je. Je to asi v hlavách hráčov, treba podať koncentrovaný výkon až do konca, ” prizvukuje R. Kica.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.