Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Igor Liba: "Už stačilo. Táto sezóna by mala byť posledná"

Sportnet|Publikované 7. okt 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves O najväčšiu hokejovú senzáciu minulého týždňa sa postaral nováčik zo Spiša. V utorok nestačil doma na Zvolen, ktorému podľahol

vysoko 0:5 a v piatok ani tí najväčší optimisti nedávali Spišiakom v Košiciach veľkú šancu na úspech. Susedský derby zápas mal aj slávnostný rámec. Pre Igora Libu to bol šesťstý zápas (vrátane stretnutí v bývalej federálnej lige)

V piatok sa meno slovenskej hokejovej legendy skandovalo v košickom publiku, veď najkrajšie hokejové roky prežil Igor Liba práve v drese železiarov.

"Po zápase som dostal ako spomienku na okrúhly 600. zápas hodinky," uviedol Igor Liba a dodáva: "Zápas v Košiciach nám vyšiel, darilo sa celému mužstvu. Na tento súboj som sa pripravoval ako na každý iný. Nerozmýšľal som nad tým, že je to šesťsté stretnutie v najvyššej hokejovej súťaži."

V doterajšom priebehu extraligy prenasleduje smola Igorových spoluhráčov z druhého útoku. Trojzáprah Liba Ondov Polomský sa už vedela na ľade nájsť aj naslepo.

Najprv sa zranil Samuel Polomský, po operácii kolena je Ľudo Ondov. K Libovi zaradil tréner mladíkov Saxu a Mazúra, v nedeľu v nešťastnom zápase proti Liptovskému Mikulášu (vyrovnávajúci gól šesť sekúnd pred koncom) hral Igor v útoku spolu s Dianom a Laštiakom. "Som na to zvyknutý. Celý hokejový život som vždy s niekým iným hral. Nemám s tým problémy, viem sa prispôsobiť spoluhráčom," skonštatoval I. Liba.

Najčastejšou otázkou, ktorú Igor už pravidelne dostáva je dokedy ešte ho uvidíme na ľade?

"Už stačilo. Táto sezóna by mala byť posledná. V tomto súťažnom ročníku je to veľmi ťažké. Hráme tri zápasy do týždňa. Snažím sa veľa spať, veľa oddychovať. Dúfam, že súťažný ročník dokončím," uviedla spišskonovoveská opora s nezameniteľným číslom jedenásť.

V jednom rozhovore však Igor Liba vyjadril aj túžbu zahrať si raz v spoločnom útoku so svojím synom.

"Syn má pätnásť rokov, tak uvidíme. Ale ako som už povedal, stačilo," dodal na záver Igor Liba.

Dnes sa hokejisti Spišskej Novej Vsi predstavia v Skalici a v piatok privítajú doma Trenčín.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.