Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Igor Liba chce s Bardejovom do osmičky

Sportnet|Publikované 3. sep 2008 o 22:00

V prvej hokejovej lige v piatok začína maratón 44. kôl základnej časti, ktorá skončí 8. februára 2009. V minulej sezóne nováčik HC Xawax Bardejov

postúpil do 1. kola play-off, kde vypadol po päťzápasovej bitke s Prešovom. Na blížiacu sa sezónu mali Hornošarišania podstatne lepšiu prípravu ako pred rokom. Pred štartom odohrali sedem prípravných zápasov. Klub získal hlavného sponzora a pod jeho názvom bude v súťaži vystupovať.

BARDEJOV. Na Mestskom zimnom štadióne stále dokončujú rekonštrukčné práce. Hokejisti však na ľad vykorčuľovali už 9. augusta. Zo siedmich prípravných zápasov štyri vyhrali a tri prehrali. Najužitočnejšiu konfrontáciu priniesli duely s extraligovým Sanokom z Poľska a s Prešovom.

Lepšie ako v minulej sezóne

Prezident klubu JUDr. Ján Tirpák vyslovil presvedčenie, že sú dobre pripravení na nastávajúcu sezónu:" Nerád hovorím o tom, ako dopadneme, ale každý chce byť lepší. Aj my sme si dali taký cieľ, lebo tomu napovedá káder i podmienky, ktoré sme vytvorili. Prvýkrát v histórii klubu sme absolvovali letnú prípravu, kde sa chlapci zoznamovali a popracovali na fyzičke. Po prieskume voľných hráčov sme dobudovali mužstvo. My sa stále učíme zvládať takúto náročnú súťaž, ale máme pripravený káder funkcionárov, ktorý chce, aby sa diváci na zápasoch cítili čo najlepšie a bezpečne. Ekonomicky máme zabezpečenú sezónu. Všade dookola nám kluby závidia atmosféru na zápasoch, fanúšikovia sú naším šiestym hráčom. Verím, že diváci budú chodiť aj túto sezónu. Veď to robíme pre nich a sme radi, že sa idú zabaviť na dobrý hokej. Pomôcť by mali sponzori a náš fanklub."

Skladajú päťky

Do prípravy sa zapojilo dvadsaťpäť hráčov. Všetci dostali príležitosť v prípravných stretnutiach. Tréner Igor Liba vytvoril tri päťky, ale po zápase s Prešovom (3:5) nebol spokojný: "Hráči neboli dostatočne koncentrovaní od prvej sekundy každej tretiny. Pred bránou sme nechávali voľných súperových hráčov a bolo to rozhárané. Verím, že so začiatkom sezóny nervozita z hráčov spadne." V prvom stretnutí nastúpia proti Senici, s ktorou v minulom ročníku obe stretnutia prehrali: "Je to kvalitné mužstvo, ktoré dlhé roky hrá prím v súťaži. Bude to ťažký zápas a dúfam, že to zvládneme. Budeme sa spoliehať na brankára Marka Milého a strelca Ľuba Baránka, spolieham sa, že sa aj ostatní pridajú. Obrancovia v príprave dávali góly, očakávam, že im to bude padať aj v lige. Chceli by sme to piate až ôsme miesto, dostať sa do play-off. Čím vyššie, tým lepšie." Prvú päťku tvoria Bobák, V. Mojdis, Velček, Dvorčák Baláž. V druhej sú noví obrancovia Horňák s Mazuchom a v útoku k Baránkovi a Gmitterovi pribudol Hajduk. V tretej formácii skúsení obrancovia Bodnár a Jašek dostali do útoku Ilavského, ktorý si to skúsi s Karčákom a Š. Rusnákom. Pripravená je aj štvrtá päťka - Murajda, Skaloš, Luč, Šiba, Baraník. Bardejovčania začínajú doma v piatok od 17.30 hj so Senicou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.