Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Igor Halás verí v tri body s Liptákmi

Igor Halás. Už druhý raz nepremenil trestné strieľanie. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 21. okt 2013 o 22:00

Zajtra HC 07 privíta na svojom štadióne Liptovský Mikuláš.

PREŠOV. Po vydretom víťazstve nad Topoľčanmi po samostatných nájazdoch sa zdalo, že prvoligoví hokejisti Prešova sa konečne rozbehnú.

Lenže prišlo nasledujúce vystúpenie v Trnave a znovu sa narodila prehra (0:2). Taká čudná, na prvý pohľad nelogická, lebo pomer striel hovoril jednoznačne v prospech kolektívu HC 07, ktorý vyslal na bránku domácich 37 pokusov, kým súper iba 24.

Bola to paľba s rámusom, no bez efektu.

Koncovka východniarov je naďalej žalostná a tvorí súčasť okolností, ktoré sprevádzajú mužstvo vedené trénerom Branislavom Kohutiarom k nepriaznivej bilancii v doterajšom priebehu súťaže.

Dokonca hosťom nevyšlo ani trestné strieľanie, ktorého exekútorom bol inak vychýrený strelec Igor Halás.

Pomohli mu, aby mohol hrať

„Neurobil som to dobre, mal som puk poslať vyššie. Mrzelo ma to o to viac, že som to spackal za bezgólového stavu a pri úspešnej realizácii sa zápas mohol vyvíjať celkom inak,“ podotkol prešovský útočník.

Inak, odvtedy ako naskočil do diania (v zápase s Michalovcami), sa mu smola lepší na korčule, lebo trestné strieľanie nezvládol už druhý raz – predtým v Senici.

„Tiež som zvolil zlý spôsob zakončenia a rovnako to bol dôležitý moment pre vývoj merania síl. Škoda, ale azda mi to už nabudúce vyjde,“ povzdychol si tento borec, ktorý po svojom príchode do Prešova dlho len trénoval a sledoval zápasy v pozícii diváka.

To preto, že s Košicami mal ešte predtým zmluvu na rok a nechceli mu podpísať prestupové lístky.

„Vyskytli sa totiž nejaké problémy, ktoré nechcem verejne komentovať. Pritom všetko bolo vybavené, ale predsa som nemal umožnené štartovať.“

Napokon sa to podarilo vyriešiť v prospech hráča, ktorému pomohli niektorí ochotní ľudia. „Hlavne tréner Kohutiar mal prsty v tom, že sa to dotiahlo do konca. Preto mu patrí moja veľká vďaka.“

Konečne sa naštartovať na víťazstvá

Dlhý prestoj sa podpísal pod formu tohto borca, musí sa popasovať s restami a získať hlavne streleckú pohodu.

„Možno i preto som nezvládol trestné strieľanie a nezužitkoval niektoré šance.“

Keďže Prešovčania nedávajú veľa gólov, záleží na každom zásahu. „Robíme veľa individuálnych chýb, pričom ale veľa neinkasujeme. Lenže zaváhania v útoku či obrane nás zrážajú dolu, registrujeme lacné zásahy v našej bránke a nemáme šťastenu naklonenú na svoju stranu,“ podotkol I. Halás, ktorý nastupuje v trojzáprahu s Kohutiarom a Ľ. Sabolom.

Od týchto hráčov sa čaká, že by mali patriť medzi ťahúňov mladého kolektívu.

Zajtra HC 07 privíta na svojom štadióne Liptovský Mikuláš. V premiére ročníka v Liptove východniari dominovali a bodaj by tento rival bol odrazovým mostíkom k úspešným výsledkom.

„Veríme, že to bude trojbodový zápas, hoci od uplynulého vzájomného duelu sa všeličo zmenilo u nich aj u nás. Lenže my sa už musíme naštartovať tak, aby sme aktivitu vedeli zúročiť v priaznivé výsledky,“ vyjadril želanie jeden z plejády hokejistov, ktorí prišli do Prešova pred začiatkom sezóny.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.