Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Igor Drotár previezol v Sosnovej aj Kočiho

Prešovčan na Setkání mistrů. Igor Drotár sa na akcii zabavil. (Autor: Marcel Žák/autosportfoto.sk)
Martin Trenkler|Publikované 23. nov 2016 o 00:00

Do zbierky mimosezónnych podujatí si pripísal ďalšiu významnú akciu.

PREŠOV. Tradičné motoristické Setkání mistrů v Sosnovej neďaleko Českej Lípy prináša zakaždým skvelé mená a dobrú šou. Ani tento rok na nej nechýbal slovenský reprezentant, Prešovčan Igor Drotár.

Drotár niesol slovenskú vlajku skutočne dôstojne – ako majster dvoch krajín v pretekoch do vrchu (Slovensko a Poľsko).

Na svojej Škode Fabia WRC previezol zaujímavých hostí, medzi iným aj vicemajstra sveta v rally (FIA JWRC) Martina Kočiho z Košíc.

Do zbierky mimosezónnych podujatí si tak Igor pripísal ďalšiu významnú akciu.

„Stretnutie majstrov v Sosnovej opäť naplnilo všetky pozitívne očakávania. Znovu som sa tu stretol so starými priateľmi a spoznal veľa nových ľudí. V sobotu sa jazdilo na mokrej trati, v nedeľu aspoň sčasti vyschla. Som rád, že som pekne reprezentoval Slovensko. Tak ako Martin Koči, ktorý dokázal, že je naozaj talentovaný majster volantu a zaslúžený vicemajster sveta rally v junioroch. Ja som v podstate uzatváral prvú desiatku najlepších. Organizátor sa postaral o skvelú akciu a šou, na ktorú prišlo veľa divákov. Auto fungovalo dobre a dobre som si aj zajazdil. Povozil som zaujímavých ľudí, čo mi bolo cťou. Škoda, že neprišiel dvojnásobný majster sveta v rally Marcus Grönholm, ktorý bol zdravotne indisponovaný. Najbližšie nás čaká teraz v sobotu vyhlasovanie majstrov v Nitre a ďalší víkend štartujeme na tradičnom Pražskom rallyšprinte,“ skonštatoval Igor Drotár.

Súvisiace články