Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Idú Hrabušice znova na postup?

V Hrabušiciach sa bavia futbalom. Naposledy doma v pohode zdolali Margecany vysoko 6:1. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 18. apr 2012 o 00:00

Na špici V. ligy skupiny Podtatranskej je mužstvo „nováčika“ z Hrabušíc. Najčastejšou otázkou na futbalovom Spiši je, či sa chcú vrátiť do štvrtoligovej spoločnosti.HRABUŠICE. Začiatkom súťažného ročníka 2011/2012 došlo k málo vídanej zmene. Nováčikom súťaže V. ligy Podtatranskej sa stali Hrabušice, ktoré predtým pôsobili vo vyššej štvrtoligovej partii.

Dôvodom ich poklesu o jednu ligu nižšie nebolo vypadnutie, ale pred štartom nového ročníka funkcionári deklarovali, že chcú byť piatoligoví.

Zdalo by sa, že Hrabušice po „vypadnutí“ do nižšej súťaže pôjdu dole vodou. Navyše v zime sa Peter Dičák stal šéfom spišskonovoveského futbalu. Všetko by nasvedčovalo tomu, že s hrabušickým futbalom je amen. Opak je pravdou.

Dnes je to už vidieť málokde. Hrabušice sa bavia futbalom. Mali dobrú zimnú prípravu a na domácom trávniku vyprevádzajú jedného súpera za druhým s poriadnymi nádielkami. Hovoriť o tom, že doma ešte neprehrali nemá asi zmysel. Naposledy so šesťgólovou výslužkou poslali domov Margecany.

„Výsledok hovorí za všetko. Od úvodného hvizdu sme boli na ihrisku lepším mužstvom. Súper okrem jednej šance na začiatku prvého polčasu a po strelení gólu ku koncu polčasu sa už potom nedostal pred našu bránu. Počas celého stretnutia sme diktovali tempo, čo v druhej časti hry sa odrazilo na výsledku. Myslím si, že v tomto zápase si hlavne prišli na svoje diváci, ktorí videli nádherné góly,“ vrátil sa k nedeľňajším streleckým hodom funkcionár Hrabušíc Peter Jendrál.

Postúpia?

Vysoké víťazstvo vytlačilo Hrabušice na prvé miesto. Natíska sa otázka – čo ďalej? Návrat medzi štvrtoligistov, alebo ostanú v starej dobrej päťke?

„Ťažká otázka. Ale ešte je ďaleko hovoriť o návrate do IV. ligy. Môj osobný názor je ten, že po reorganizácii súťaží V. ligy PT došlo k jej skvalitneniu. Dovolím si povedať, že z nášho pohľadu je IV. liga bezvýznamná. Chlapci si ju vyskúšali a myslíme si, že terajšia súťaž je pre nás šitá na mieru. Aj tak sa budeme snažiť, bojovať a pokúsime sa súťaž vyhrať,“ odpovedal Peter Jendrál.

Za ostatné roky došlo v hrabušickom futbale k veľkým zmenám. Tou najpodstatnejšou je dobré hrabušické futbalové myslenie. Prvým pozitívom je obrovský priestor pre mladých odchovancov, ďalej výborný tréningový proces.

Niekoľkokrát sme písali o ich úradnom hracom čase v nedeľu o 10.30 hod. Skúste sa prísť pozrieť do Hrabušíc doobedu na futbal, koľko je tam divákov.

A tou poslednou pozitívnou zmenou je poňatie súťaží. Načo sa trepať a zabíjať celú nedeľu cestovaním niekde na ukrajinské hranice, keď k súperom v novozreorganizovanej Podtatranskej skupine môžu, obrazne povedané, ísť na bicykloch.

Súvisiace články