Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Ideálna premiéra Mlynaroviča – víťazstvo, gól, asistencia

Samuel Mlynarovič. Už v prvom zápase v drese HC Košice sa dočkal gólu. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 4. aug 2011 o 22:00

Košickí hokejisti dnes o 17. hodine odohrajú v tréningovej hale v poradí druhý prípravný zápas. Po víťaznom vystúpení s Popradom (6:3) čaká majstra súboj s Banskou Bystricou.

A pri vstupe do tréningovej haly budú opäť uprednostnení majitelia permanentiek.

KOŠICE. V prvom prípravnom zápase mal košickú premiéru. Útočník HC Samuel Mlynarovič si ani lepší debut želať nemohol. Jeho tím zdolal bývalých spoluhráčov 6:3 a Mlynarovič sa na tom podieľal gólom a asistenciou.

„Prvý zápas mi chutil. Vyhrali sme, strelil som gól, na ďalší prihral, no skrátka spokojnosť. Hralo sa mi dobre. Ten gól pomôže, som rád, že prišiel hneď a dúfam, že nebude posledný. Rád by som bol čo najproduktívnejší, hral to, čo odo mňa tréner očakáva,“ povedal nám Samo po zápase s Popradom.

„S Marekom Nagyom aj Oliverom Jokeľom sme si celkom dobre sadli. Myslím, že to bolo vidieť. Sú to šikovní chlapci, povedali sme si, ako budeme hrať, aj nám to vychádzalo.“

Na svoj prvý presný zásah teda čakať nemusel. Zatiaľ to bolo len v prípravnom stretnutí, no verí, že rovnaké to bude aj v extralige. „Neviem, či sa v Košiciach platí aj za gól v príprave. Ale ak mi v kabíne povedia, že áno, tak nemám problém. V Poprade bola extraligová gólová taxa 30 eur, uvidíme, ako je na tom košická šatňa,“ pousmial sa.

S Popradčanmi sa podpichovali

Popradský odchovanec, ktorý v lete prestúpil do táboru majstra, mal v utorok o motiváciu navyše.

„Samozrejme sa to v zápase s bývalými spoluhráčmi nezaobišlo bez podpichovačiek. So Škovirom, Svitanom, Rapáčom. Po zápase som sa mohol usmievať ja. Tie hecovania patria k hokeju. Také to bude aj cez sezónu. Mimo ľadu sme kamaráti, ale na ňom budeme súperi.“

Na malom klzisku v tréningovej hale sa Mlynarovič cítil ako ryba vo vode. Predsa len v Poprade roky hrával na podobnom, zatiaľ čo v Steel Aréne je hracia plocha neporovnateľne väčšia.

„Zvykalo sa mi asi ľahšie ako ostatným chlapcom z mužstva. Ešteže v tréningovej hale aj trénujeme, potom je ten prechod plynulejší. Uvidíme, ako to bude počas sezóny, či tréneri pred zápasmi vonku na menších klziskách využijú ľad tréningovej haly."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.