Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Ide to samo, nezamýšľa sa prečo

Sportnet|Publikované 16. okt 2008 o 22:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skV kanadskom bodovaní je v extralige lídrom. Košickí útočník Juraj Faith nazbieral v 15 zápasoch 24 bodov. Až za ním

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

V kanadskom bodovaní je v extralige lídrom. Košickí útočník Juraj Faith nazbieral v 15 zápasoch 24 bodov. Až za ním nasleduje spoluhráč Peter Bartoš a Zvolenčan Lukáš Hvila s 21 bodmi. Mimochodom spomínané trio vedie aj tabuľku najlepších strelcov s jedenástimi gólmi.

KOŠICE. Prvý košický útok má fazónu. Trio Bartoš, Faith, Miklík boduje zápas čo zápas. Juraj Faith v tejto sezóne vyšiel naprázdno iba v dvoch stretnutiach. V troch zaznamenal až tri kanadské body. Aj naposledy v Nitre, kde dvoma gólmi a jednou asistenciou prispel k víťazstvu 4:2. Kapitána HC Košice sme sa ešte pred zajtrajším televíznym vystúpením na Slovane opýtali:

Juraj, v tejto sezóne ste zatiaľ v štatistikách na výslní. Už ste mali niekedy taký razantný nástup?

"Zatiaľ ešte nie. V kanadskom bodovaní som bol tak štvrtý, ale nie až úplne vysoko."

Čím si to vysvetľujete?

"Darí sa mužstvu, nášmu útoku, ide to samo. A kým to je tak, nezamýšľam sa prečo. Teší ma to a zároveň aj zaväzuje."

S jedenástimi gólmi patríte medzi top kanonierov extraligy. Zaspomínali ste si na časy, keď ste patrili medzi najlepším strelcov?

"Boli časy, keď som dával góly, ale nebol som najlepší. Padá mi to tam samo, hoci viem, takto to večne nepotrvá. Ale prajem si, aby to šťastie ostalo na mojej hokejke čo najdlhšie."

Zvolili ste pri zakončovaní inú stratégiu?

"V prvom rade je to o tom, že mám dobrých spoluhráčov a tí mi pripravia dobré pozície. A ja sa snažím nešpekulovať. Čím viac vymýšľate, tým je to horšie. V jednoduchosti je krása aj účelnosť."

Po Norimbergu vám na drese pribudlo kapitánske céčko. Prospelo vám?

"Nemyslím si, že by to céčko malo nejaký vplyv. Tak isto by mi to išlo aj bez neho. Keď sa darí mužstvu, aj jednotlivci z toho ťažia. Podstatné je, že máme v tíme pohodu."

Dvakrát ste v tejto sezóne doma majstrovský Slovan aj s prispením vášho gólu zdolali. Teraz s belasými hráte do tretice, avšak na ich ľade. Do tretice pomôžete svojmu mužstvu presným zásahom k zisku bodov?

"Nebol by som proti. Gól a víťazstvo vždy potešia. Bol by som len rád, keby sa zopakovali zápasy z Košíc."

Zdá sa, že aj hráči berú súboje s belasými ako sviatok...

"Košice a Bratislava, to je odveká rivalita. Z hľadiska sa to prenieslo na nás, hráčov. Pochopiteľne, že tento zápas má iný náboj, ako trebárs s Liptovským Mikulášom."

Váš priaznivec môže byť spokojný. Opäť vás uvidí v priamom televíznom prenose...

"Televízne boli naše zápasy v Trenčíne, v Martine, v Nitre aj teraz v Bratislave. Naši diváci nás tak môžu sledovať aj ako hráme vonku. No úplne najradšej sme, ak ich hlasy počujeme tak, ako to bolo trebárs v Martine, kam za nami vycestovali naši fanúšikovia."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.