Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Iba Bardejovčania zachraňovali česť

Sportnet|Publikované 10. nov 2002 o 23:00

Košice - V 10. kole I. hádzanárskej ligy mužov Bardejov potvrdil vzostup formy, čo dokumentoval desaťgólovým víťazstvom nad Malackami. Zemplínčania

hrali na palubovkách súperov, no črtá sa zaujímavý súboj východniarov v snahe dostať sa medzi prvú štvorku, kde sa bude hrať o postup do HIL-ky. U mužov vedú Topoľčany so 17 bodmi, Trebišov s 9 bodmi je štvrtý, Bardejov piaty s 9 bodmi a Michalovce so 6 bodmi sú ôsme.

Bardejov - Malacky 37:27 (18:12)

Len v úvode to bol vyrovnaný súboj. Po štvrťhodine sa domáci rozohrali a skóre narastalo najmä zásluhou Blažejčíka a Amricha. Po prestávke sa voľnejšie bránilo na oboch stranách. Domáci predviedli niekoľko vydarených signálov a zahrala si celá lavička.

Bardejov: Kerekeš, Medzihradský, Hnatko - Amrich 10/2, Ivanecký 7/1, Blažejčík 6, S. Krok 6/2, Buzinkay 4, Ratvajský 2, Šimíček 1, M. Krok 1, Demeš, vylúčení 4 - 4, pred 450 divákmi rozhodovali Máňovský, Vydra.

Modra - Trebišov 21:19 (8:12)

Do prestávky lepší Trebišovčania mali hru pevne vo svojich rukách. Od začiatku vyhrávali, dokonca už 10:4. Po prestávke strážcovia pravidiel doslova zmietli hostí z ihriska a postarali sa o víťazstvo domácich.

Trebišov: Demjan, Sopko - Boledovič 3, Dobossy 1, Daňo 1, Kučera 4, Majovský 5, Böhmer, Bartko, Hrabčák 5, Timečko. Vylúčení 2:6, ČK: Boledovič, 7m hody: 5/5 - 3/2. Rozhodovali: Ondogrecula a Mihálik.

Výsledky I. ligy žien: Bánovce - Prešov 28:19 (15:11),Zlatná - Štart 17:17,B. Bystrica - Trenčín 37:15, Púchov - Močenok 27:22,Topoľčany - Čadca 21:24.

Prešovčanky sú na 6. mieste s ôsmimi bodmi.