Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

IAAF žiada, aby americkej štafete na 4x400 m odobrali zlato zo Sydney

TASR|18. júl 2004 o 13:49

Grosseto 18. júla (TASR) - Predstavitelia Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF) sa prihovárajú za to, že "zlatej" americkej štafete v behu ...

Grosseto 18. júla (TASR) - Predstavitelia Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF) sa prihovárajú za to, že "zlatej" americkej štafete v behu na 4x400 metrov z olympijských hier v Sydney by mali dobrať medaily najcennejšieho kovu pre pozitívny dopingový test jedného z jej členov Jeroma Younga.

Rozhodnutie predstaviteľov IAAF o odobratí zlatých medailí ešte nie je konečné, pretože ho musí v najbližších dňoch "odobriť" vedenie Medzinárodného olympijského výboru (IOC). Ak to prechádzajúce rozhodnutie potvrdí, bude za hriešnika Younga pykať napokon celá štafeta USA vedená "rýchlikom" Michaelom Johnsonom.

Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne minulý mesiac potvrdil, že sa Young v roku 1999 dopustil dopingového prehrešku a mali by mu odobrať zlatú medailu. Podľa CAS mal dostať minimálne dvojročný dištanc od 26. júna 1999 do 25. júna 2001 a v tomto období nemal štartovať na žiadnom podujatí, vrátane olympiády.

Súvisiace články