Utorok, 20. apríla, 2021Meniny má Marcel

IAAF sa odvolala

Sportnet|28. nov 2008 o 00:00

MONTE CARLO. Medzinárodná asociácia atletických federácií (IAAF) sa obrátila na Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne s cieľom napadnúť jemný

prístup ruskej národnej federácie v prípade siedmich športovkýň, ktorým dokázali manipuláciu s dopingovými vzorkami. Ruská atletická federácia potrestala dvojročným zákazom činnosti strednotratiarky Jelenu Sobolevovú, Svetlanu Čerkasovovú, Juliu Fomenkovú, Tatianu Tomašovovú, vytrvalkyňu Oľgu Jegorovovú, diskárku Dariu Piščalnikovovú a kladivárku Gulfiju Chanafejevovú.

Trest so spätnou platnosťou

Začiatok účinnosti trestu však posunula natoľko, že by všetky mohli štartovať už na budúcoročnom svetovom šampionáte v Berlíne. "Pre IAAF je neprijateľné, aby tieto športovkyne, ktoré sa dopustili hrubého porušenia antidopingových pravidiel, dostali trest so spätnou platnosťou deviatich až desiatich mesiacov, takže by mohli začať znovu súťažiť už v lete 2009," vyhlásil prezident IAAF Lamine Diack a dodal: "Nie len to, považujem okolnosti celého prípadu za natoľko závažné, že IAAF bude hľadať spôsob, ako predĺžiť trest na viac, ako sú štandardné dva roky." IAAF operuje vo svojom podnete na CAS tvrdením, že trest nemôže začať platiť pred dátumom uvalenia predbežnej suspendácie.

Súvisiace články