Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

I. Nagya láka štart v Lige majstrov za Šachťor Doneck

Sportnet|Publikované 6. nov 2002 o 23:00

Lučenec - Slovenským futsalovým reprezentantom sa s najväčšou pravdepodobnosťou opäť nepodarí prebojovať na vrcholný turnaj. Slovensko doteraz ani

raz neštartovalo na ME či MS a vyzerá to tak, že po prehre s Ukrajinou sa mu to nepodarí ani tentoraz. Na našej strane bolo veľké odhodlanie a nechýbala ani dostatočná dávka optimizmu. Úradujúci vicemajster Európy z Ukrajiny ich však rýchlo vymazal z palubovky a celkom suverénnym spôsobom porazil Slovensko 5:1. Hoci kvalifikačný turnaj v Lučenci ešte neskončil. Už teraz je jasné, že najväčší favorit 7. skupiny - Ukrajina - si postup nenechá ujsť, pretože ďalšie dva tímy Andorra a Cyprus sú trochu z iného cesta... Na budúci rok v Taliansku sa okrem domácej reprezentácie predstaví sedem víťazov skupín.

"Sklamanie už trochu prebolelo, trochu sme sa z neho vyspali, no stále o tomto zápase ešte rozprávame. Celý rok sme sa pripravovali na tento dôležitý duel, no nevyšiel nám podľa predstáv. Hoci si hovoríme, že na to treba zabudnúť a ísť ďalej, v podvedomí na to všetci myslia a sú z toho sklamaní. Keď sa na to reálne pozrieme, tak kvalifikácia je už pasé a celoročná práca tak vyšla nazmar, lebo cieľ sa nedosiahol. Myslím si však, že je to reálny obraz futsalu na Slovensku," povedal hráč Izolexu Košice Igor Nagy.

Nášho najlepšieho futsalistu si vyhliadol ďalší popredný európsky celok. Po nedávnom dvojtýždňovom pobyte v Spartaku Moskva (I. Nagy získal Ruský pohár) sa nakoniec obe strany nedohodli na podmienkach a hráč sa vrátil do Košíc. Tento raz eminentný záujem prejavil Šachťor Doneck. "Počas stredajšieho druhého zápasu som sa krátko rozprával s pánom, ktorý sa mi predstavil ako tréner Šachťoru Doneck. Tlmočník bol s nami iba krátko, no čom som z toho vyrozumel, Šachťor by ma chcel hlavne kvôli Poháru európskych majstrov, či lepšie povedané futsalovej Lige majstrov," povedal slovenský reprezentant v malom futbale Igor Nagy. Toho ešte včera večer čakalo druhé kolo rokovaní. Už pred ním však ukrajinskej strane naznačil svoj postoj: "Povedal som im, že už mám podobnú skúsenosť, preto ak už, tak by som chcel ísť na skúšku. Nechcem počúvať ďalšie sľuby, ale odísť do Donecka na 1-2 týždne, zatrénovať si s mužstvom, odohrať nejaký prípravný zápas, prípadne dohodnúť sa na kontrakte. Tréner Šachťoru s tým súhlasil. Oznámil, mi, že ešte bude volať prezidentovi Šachťoru a potom sa ešte porozprávame, či sa niečo zrealizuje, prípadne kedy. Pravdu povediac, o ukrajinskej lige a konkrétne o Šachťoru Doneck toho veľa neviem." Netreba vari pripomínať, že zahrať si Ligu majstrov pod hlavičkou UEFA, hoci len futsalovú, nie je každodenná záležitosť pre našinca. "Po tých skúsenostiach, ktoré som získal na skusoch v Spartaku Moskva, by som nechcel ísť na Ukrajinu na jeden rok. Skôr som rozmýšľal o určitej dohode na mesiac-dva, v ktorej by boli zahrnuté prémie i štartovné a aby som si zahral Ligu majstrov. To by bolo pre mňa lákavé," dodal okrem iného i futbalista štvrtoligovej Košickej Novej Vsi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.