Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

I. liga: vedúce celky víťazne, Spišiaci sa bili

Sportnet|Publikované 25. okt 2003 o 00:00

Prešov - Prievidza 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) - Domáci hokejisti pokračovali vo víťaznom kurze, keď vyhrali už vo štvrtom zápase po sebe. Navyše sa

prezentovali dobrým výkonom, aj keď sa v prvej tretine pomalšie rozbiehali. Využili však tri presilovky, čo hlavne rozhodlo o ich úspechu. Ten mohol byť aj výraznejší, no v koncovke sa včera nedarilo ich najlepšiemu strelcovi Gönczimu, vyložené šance zahodili tiež Baňas, Baránok a ďalší. Spoľahlivou oporou medzi domácimi žrďami bol opäť Ferjo, na dvoch inkasovaných góloch vinu neniesol. Prvý gól v prešovskom seniorskom drese vsietil pre zmenu Hopkovič. Diváci boli svedkami mnohých tvrdých osobných súbojov a aj keď sa na ľade niekoľkokrát zaiskrilo, žiadne vážne šarvátky sa nekonali. Domáci vyhrali zaslúžene, v utorok ich čaká derby v Spišskej Novej Vsi a v ňom potvrdenie vysokých prvoligových ambícií. Góly: 5. M. Liba, 27. Kyseľa, 31. Hruška, 49. Hopkovič - 19. Kaláber, 50. Štefanech. Vylúčení 6:9, navyše Betka (Prievidza) 10 OT za napadnutie zozadu, presilovky 3:0, oslabenia 0:1. Pred 700 divákmi rozhodovali Jesenský, T. Szabó, Sojko.

Ján MIROĽA

Topoľčany - Spišská Nová Ves 6:2 (1:0, 1:2, 4:0) - Diváci veľa dobrého hokeja nevideli, lebo vinou mnohých

nepresných verdiktov rozhodca Marcinka sa viac vylučovalo ako hralo. Nervozita vládla v hľadisku, ale najmä na ľade a vyvrcholila v 53. min hromadnou bitkou, v ktorej boli aktívnejší hostia, ktorí najmä v poslednej časti viac provokovali protihráčov i divákov než hrali. Góly: 15. Budoš, 34., 55. Šmotlák, 41. Vondrák, 42. Božik, 59. Gráčik - 21. Tankovics, 26. Kostelňák. Rozhodovali: D. Marcinko - Bulko, Píšťanský, vylúčení: 17:22, navyše: Sporina, Hurtaj po 10 min - Goldberger, Miškolci, Cuník po 10 min, presilovky: 3:0, 1600 divákov.

Banská Bystrica - Trebišov 0:3 (0:0, 0:1, 0:2) - Vyrovnanému zápasu dlho zodpovedalo aj bezgólové skóre. Domáci mali viac šancí, ale hostia boli najmä v druhej polovici zápasu efektívnejší. Góly: 35. Páleš, 46. Tarageľ, 49. Gajdoš. Rozhodovali: Matula - Číž, Rakyta, vylúčení: 6:3, navyše: Zachar (Trebišov) 10 min, 300 divákov.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY: Detva - Považská Bystrica 4:2 (2:1, 1:0, 1:1). Dubnica - Senica 0:4 (0:1, 0:1, 0:2).,