Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

I. liga: Prešovčania opäť valcovali

Sportnet|Publikované 4. nov 2003 o 23:00

I. hokejová liga včera pokračovala zápasmi 17. kola (Prievidza v ňom mala voľno). Prešov - B. Bystrica 9:1 (3:0, 0:1, 6:0)Prešov - Po Topoľčanoch

I. hokejová liga včera pokračovala zápasmi 17. kola (Prievidza v ňom mala voľno).

Prešov - B. Bystrica 9:1 (3:0, 0:1, 6:0)

Prešov - Po Topoľčanoch zvalcovali včera Prešovčania aj súpera spod Urpína. Základ úspechu položili už v prvej tretine, ktorú vyhrali trojgólovým rozdielom. V prostrednej časti si vybrali oddychový čas, čím ale umožnili vyniknúť brankárovi Ferjovi, ktorý zlikvidoval dve vyložené šance hostí. V tretej tretine domáci opäť zapli na vyššie obrátky, svoje vedenie postupne zvyšovali a posledná desaťminútovka už pripomínala ich exhibíciu. Hosťom nepomohlo ani dvojnásobné striedanie v bráne. Po prvej prestávke vystriedal medzi žrďami Dobrý Kolárika, ktorý sa ale po siedmom góle do brány vrátil. V tom istom čase dali príležitosť domáci tréneri náhradnému brankárovi Rečičárovi, ktorý nahradil prešovskú jednotku Ferja.

Góly: 45., 49. a 60. S. Ilavský, 20. a 41. Čontofalský, 6. Kyseľa, 16. Gönczi, 47. Ondrej, 56. M. Liba - 22. Fajnok. Pred 670 divákmi rozhodovali Findura, Bednár, Kubuš. Vylúčení 5:4, navyše Hruška (Prešov) 10 min. OT za narazenie zozadu, Tomík (B. Bystrica) 5 + DKZ za pichnutie špičkou hokejky. Presilovky 2:0, oslabenia 1:0.

Ján MIROĽA

Senica - Trebišov 4:5 po predĺžení (2:0, 0:1, 2:3

- 0:1)

Senica - Stretnutie Senica začala dobre, získala dvojgólový náskok a v druhej časti mohla pridať aj ďalšie góly, ale nestalo sa. Naopak, v polovici zápasu hostia z jedného mála protiútokov znížili na

rozdiel gólu a dostali sa na koňa. O výsledku rozhodla záverečná časť, keď Trebišov otočil skóre. Domácim sa podarilo ešte 30 s pred koncom zápasu vyrovnať na 4:4, v predĺžení však mali viac šťastia hostia, keď v 63. min Gajdoš stanovil konečný výsledok.

Góly: 9. Štepanovský, 15. Gron, 53. M. Varga, 60. Baránek - 29. a 63. Gajdoš, 49. a 51. Páleš, 51. Franc. Rozhodovali: Matula - Bulko, Müllner, vylúčení: 4:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1 400 divákov.

Ďalšie zápasy: Spišská Nová Ves - HKm Detva 3:4 po samostatných nájazdoch (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1), góly: 1. Muránsky, 18. Kostelňák, 39. R. Ilavský - 27. a 42. Velebný, 5. Gašpar, 71. Húska (rozhodujúci samostatný nájazd, Topoľčany - Dubnica 3:1 (1:0, 1:0, 1:1), góly: 12. P. Hurtaj, 34. Vondrák, 52. Sporina - 57. Kostolný, Považská Bystrica - Piešťany 7:3 (3:0, 3:2, 1:1), góly: 3,. 7. a 32. Filo, 12. a 33. Tománek, 30. I. Krecháč, 44. Straka - 22. Ručkay, 23. Paulech, 47. Tittl.