Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

I. hokejová liga: Doma so štítom, vonku na ňom

Sportnet|Publikované 30. sep 2003 o 22:00

Bratislava - Prvá hokejová liga mala včera na programe zápasy 7. kola (Spišská Nová Ves mala voľno). Prešovčania využili výhodu domáceho ľadu a

pokorili Dubnicu, naopak Trebišovčania nepochodili v Prievidzi, kde prehrali rozdielom gólu.

Prešov - Dubnica 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) - Obaja súperi potvrdili svoje postavenie na najvrchnejších priečkach prvoligovej tabuľky. Domácich poslal do vedenia Kachnič, keď v presilovke "prestrelil" dubnického brankára. Ten svoju chybu následne napravil pri dvoch veľkých príležitostiach Baňasa. Rovnako zázračne potom v 2. tretine zasiahol jeho náprotivok Ferjo, keď sa vyznamenal pri tutovkách Masaryka a Kostolného. Po hrúbke Baránka išiel sám na Ferja Bohuš, no neprekonal ho. Sedem minút pred koncom stanovil konečný výsledok Pauer.

Góly: 2. Kachnič, 53. Pauer. Pred 700 divákmi rozhodovali: Findura, Tornay, Mihajlo, vylúčení 8:7, presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

(jm)

Prievidza - Trebišov 5:4 (2:1, 2:2, 1:1) - Vo vyrovnanom stretnutí, v ktorom sa hral obojstranne opatrný hokej. Väčšia aktivita v závere zápasu priniesla víťazstvo domácim.

Góly: 4., 34. Štefanech, 17. Malíček, 32. Dušička, 58. Mihók - 5. Koniar, 24. Franc, 35. Šalata, 45. Varga. Rozhodovali: Žák - Číž, Rakyta, vylúčení: 2:3, navyše: Šalata (Trebišov) 10 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 824 divákov.

Topoľčany - Detva 3:1 (0:0, 2:1, 1:0),: 25. Budoš, 33. Gráčik, 50. Gális - 29. Kavulič. Senica - Piešťany 9:4 (2:1, 2:1, 5:2), 8., 60. Baránek, 45., 51. Bučič, 25., 60. Prokop, 14. Hrnčirík, 26. Benda, 52. Gron - 3. Horník, 37. H. Rúčkay, 42. Ďuriš, 59. Paulech. P. Bystrica - B. Bystrica 4:5 po sam. nájazdoch (0:2, 2:2, 2:0 - 0:0, 0:1), 24. I. Krecháč, 30. a 60. Straka (oba z tr. str.), 56. Glonec - 2. Kentoš, 7. a 36. Pažitka, 40. Kamenský, 71. Jedlovský (rozhodujúci samostatný nájazd).