Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Hypotetická náhrada za ME, Pohár národov, sa nakoniec neuskutoční

Sportnet|Publikované 4. nov 2003 o 23:00

Košice - V novembri sa mali uskutočniť nohejbalové ME v tureckom Istanbule, kvôli tomu, že Turci neposkytli dostatočné garancie na ich usporiadanie.

Náhradou podujatia mal byť Pohár národov v Českej republike, pravda, táto skutočnosť bola hypotetická - spomínala sa v kuloároch, narozdiel od Turkov však Česi žiadne povinnosti v tomto smere nemali. Aj preto ich nik nemôže viniť za to, že "náhradný" Pohár národov asi ostane v hypotetickej podobe.

"Vyzerá to tak, že Pohár národov pravdepodobne nebude," hodnotí aktuálny stav tréner slovenskej nohejbalovej reprezentácie Vladimír Strojný. "Zdá sa, že Česi sa radšej sústredia na organizáciu iných podujatí, tých, ktoré už majú v kalendári svoje miesto. Je už koniec roka, ťažko už niečo pripadá do úvahy, my sme sa s tým už aj zmierili. Akurát pošleme svojich hráčov, aspoň tú jednu najlepšiu trojicu na Posledný smeč do Prahy." Posledný smeč sa v Prahe uskutoční 13. - 14. decembra, čo vychádza na sobotu a nedeľu. Reprezentačná trojka, hovoríme asi o Martinovi a Patrikovi Perunovcoch a Richardovi Makarovi, Slovenska bude medzi nasadenými, obíde teda sobotňajšiu vyraďovačku a hrať bude v nedeľu. "Malo by tam však byť aj družstvo DPMK, zložené z tých hráčov, ktorí ostanú (asi Ján Brutovský, Ján Chovan, Marián Žigala - nominácia bude závisieť od trénera DPMK Jaroslava Žigalu, pozn. red.). A trojica, v ktorej budú Laco Ivanecký, Laco Bertko a Pišta Foorai, tí tam už štartovali asi dvakrát."

Na Poslednom smeči by sa mali predstaviť tri družstvá zo Slovenska, vyzerá to práve na spomínané trojice. "Ešte sa budeme musieť dohodnúť s Jarom Žigalom na niektorých detailoch. Napríklad, čo s Janom Brutovským. Ten by mohol byť aj v reprezentačnej trojici, asi mu však viac osoží, ak bude hlavným smečiarom v DPMK."

V decembri mali Slováci vo výhľadeaj turnaj vo francúzskom Séte, pravda, svoju účasť zvažovali. "Už to asi padlo. Je to ďaleko, my sme sa minulý rok na niečom podobnom popálili, keď hráči nakoniec išli cez Plzeň autobusom s Čechmi. Bolo to v zime, boli už záveje, cestovalo sa ťažko. Toto podujatie je tri dni pred Vianocami, tiež už bude zima. A ísť lietadlom, to je veľmi nákladné."

Ďalším podujatím v ČR, na ktorom sa Slováci zúčastnia, to sme však už v budúcom roku, bude Pohár českého nohejbalového zväzu. "My sme sa na seriáli Pohára českého nohejbalového zväzu zúčastnili aj v minulom roku, boli sme na dvoch kolách, v Prostějove a Vsetíne, chýbali sme na jednom kole, ktoré kolidovalo s naším Slovenským pohárom. Ide o veľké podujatie, na ktorom sa zúčastnilo skoro 30 trojíc. My sme tam štartovali pod hlavičkou reprezentácie, jednu trojicu sme mali mužskú, jednu juniorskú," hovorí o februárovej a marcovej záležitosti Vladimír Strojný.

Budúci rok čakajú na slovenský nohejbal tri šampionáty, mužský sa uskutoční pravdepodobne koncom októbra v českom Prostějove. "Môžeme sa už s predstihom pripravovať a konečne solídne urobiť prípravu, sústredenia, nominácie. Tohto roku to bolo také: bude, nebude? Verím, že v budúcom roku to bude iné."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.