Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hvila nad extraligovými termínmi nemedituje

Lukáš Hvila. Po čase opäť v slovenskej extralige. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 27. dec 2011 o 23:00

Hokejová extraliga dnes pokračuje stretnutiami 33. kola. Košičania sa predstavia v Banskej Bystrici. S baranmi majú oceliari v tejto sezóne pozitívnu bilanciu, vyhrali všetky tri vzájomné stretnutia.KOŠICE. Hokejisti Košíc sú v závere roka 2011 na tretej priečke. Banskej Bystrici patrí ôsma. Barani sú v tabuľke nečakane nízko. Pred pár dňami vedenie klubu angažovalo posilu do útoku, Lukáša Hvilu.

Popradský odchovanec, ktorý hral aj v Košiciach, sa tak vrátil do slovenskej extraligy.

Naša najvyššia súťaž má medzi Vianocami a Silvestrom na programe dve kolá.

„Už sme si aj zvykli, že hokej sa hrá aj medzi Vianocami a Silvestrom. Tradične sa trénuje aj na Druhý sviatok vianočný. To sa zídeme po sviatkoch, keď sme mohli byť s blízkymi, rodinami. Profesionál ale nemá problém s tým, že by si doprial zo štedrovečerného stola až príliš veľa. Ja teda určite nie. Dal som si všetko, čo patrí k Vianociam, ale s mierou. Ten tréning po krátkej pauze dopadol dobre,“ rozhovoril sa Lukáš Hvila, ktorý si neláme hlavu nad tým, prečo hokejisti nemajú v týchto dňoch viac voľna.

„Hrá sa na konci roka, aj v novom roku. Ale nie je to žiadna novinka. A je to tak v mnohých krajinách. Skrátka treba trénovať a hrať a hotovo. Nad termínmi sa nemedituje. Aj prvého januára máme tréning, takže vítanie nového roka musí byť pokojné.“

Zo Slovinska odišiel

Hvila sa vrátil na Slovensko po pôsobení v slovinskom klube HK Acroni Jesenice. „Nečakal som, že to takto skončí, že z Jeseníc budem musieť odísť. Rakúska liga mi vyhovovala, bol som najlepším strelcom. Bol som sklamaný, že musím odísť. Prezident klubu však povedal na rovinu, že momentálne financie nemá. A cudzinci v tej chvíli odišli. Škoda, ale aj taký je hokej,“ poznamenal Hvila, ktorý prišiel do B. Bystrice spoločne s ďalším útočníkom a rodákom z Popradu Jaroslavom Jabrockým.

No spolu si ani zahrať nestihli. „Nastúpili sme v jednom útoku v jednom zápase a Jaro sa zranil. S Jabrockým sme sa dohovárali, či do tej Bystrice pôjdeme. Tešil som sa na popradskú spoluprácu. Hádam sa ešte koncom januára vráti do zostavy. Preto verím, že do play-off pôjdeme, že sezóna bude dlhšia. Musíme ale vyhrávať, zvlášť s konkurentmi ako Žilina či Martin.“

Barani dnes na svojom ľade nastúpia proti majstrovi. „Sme doma, patrilo by sa vyhrať. Uvidíme, kto dá viac gólov. Lebo my ich dávame málo. Šance sú. Ale to zakončenie je smoliarske. Pritom na tréningoch sa strieľa veľa, hádam sa to roztrhne ku koncu sezóny. Bol by som rád, keby to tam padalo aj mne. Hlavne ale, aby sme víťazili a v tabuľke išli vyššie,“ želá si Hvila, ktorý zatiaľ pod Urpínom odohral štyri zápasy, v ktorých dal dva góly a na štyri prihral.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.