Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Hviezdy z NHL aj na Slovensko, hľadá sa súper

SITA|18. nov 2004 o 13:15

BRATISLAVA/TORONTO 18. novembra (SITA) - Spoločnosť IMG by vo štvrtok večer mala definitívne predstaviť program i zloženie mužstva hviezd NHL pre európske charitatívne turné, ktoré sa uskutoční od 7. ...

BRATISLAVA/TORONTO 18. novembra (SITA) - Spoločnosť IMG by vo štvrtok večer mala definitívne predstaviť program i zloženie mužstva hviezd NHL pre európske charitatívne turné, ktoré sa uskutoční od 7. do 23. decembra. Mužstvo hviezd z NHL by malo po krátkej príprave odohrať desať zápasov v siedmich krajinách. V pláne je 13. decembra aj zápas na Slovensku. Zatiaľ však nie je určené miesto a ani súper. "Organizátori oslovili spoločnosť Arena servis, ktorá je partnerom ST extraligy. Vyzeralo to tak, že zápas bude v Bratislave a súperom hviezd NHL bude výber domácej ligy. Po troch týždňoch rokovaní Arena po konzultáciách so spoločnosťou Pro Hokej od projektu odstúpila. Ako dôvod uviedla viacero zmien v zostave výberu hviezd NHL v priebehu rokovaní a obavy o jeho nižšiu kvalitu. Je pochopiteľné, že v dnešnej hektickej dobe prestupov do európskych klubov je v tomto smere množstvo zmien, ale napriek tomu sa dá výber hviezd považovať za vysoko kvalitný tím s viacerými slávnymi menami. Keďže Slovensko medzičasom už organizujúca agentúra IMG zakomponovala do itinerára hviezdneho výberu, hľadá sa nový súper a miesto. Je to výnimočná príležitosť vidieť takéto hviezdy zámorského hokeja. Ostáva veriť, že sa ešte nájde partner a najmä mužstvo, ktoré by si to proti takémuto výberu chcelo skúsiť. Je pravdou, že december je z hokejového pohľadu na Slovensku nabitý udalosťami, ale toto je ojedinelá možnosť, vyplývajúca z toho, že sa NHL nehrá,“ povedal slovenský manažér Alfons Juck, ktorý rokuje v mene IMG na Slovensku.

Séria desiatich zápasov v siedmich európskych krajinách sa začne 9. decembra v lotyšskej Rige duelom proti HK Riga 2000 a skončí sa 22. decembra v poľských Katoviciach. Hokejisti z NHL odohrajú dva zápasy v Rusku, keď sa 11. decembra predstavia v Moskve proti momentálne doma pôsobiacim ruským hráčom z profiligy a o deň neskôr v Petrohrade, kde by mali hrať proti výberu legionárov ruskej superligy. Odtiaľ by sa mali presunúť na Slovensko. Ďalšie stretnutia by fanúšikovia mali vidieť vo švajčiarskom Berne, vo švédskych mestách Karlstad, Jönköping a Linköping a nórskom Osle. Vo štvrtok bude definitívne známa aj zostava tímu. Zdroj blízky IMG informoval kanadský server sportsnet o nominácii hráčov. V tíme by mali byť aj brankári Martin Brodeur z New Jersey Devils a Dominik Hašek z Ottawa Senators či útočníci Mats Sundin z Toronto Maple Leafs, Sergej Fiodorov z Anaheim Mighty Ducks či Joe Thornton z Boston Bruins. Vo výbere by nemali chýbať ani Jaromír Jágr z New York Rangers a Daniel Alfredsson z Ottawa Senators, ktorí však neabsolvujú celé turné. Svoju účasť ešte definitívne nepotvrdil Chris Chelios z Detroitu. Výťažok z turné by mal ísť na konto programu NHLPA Goals and Dream, vďaka ktorému sa distribuuje hokejový výstroj mladým talentom po celom svete.


Nominácia IMG tímu na svetové turné podľa sportsnet.ca:


Brankári: Martin Brodeur (New Jersey Devils), Dominik Hašek (Ottawa Senators).

Obrancovia: Rob Blake (Colorado Avalanche), Chris Chelios (Detroit Red Wings), Sergej Gončar (Boston Bruins), Pavel Kubina (Tampa Bay Lightning), John-Michael Liles (Colorado Avalanche), Mattias Norström (L.A. Kings), Sean O'Donnell (Phoenix Coyotes), Robyn Regehr (Calgary Flames), Rhett Warrener (Calgary Flames).

Útočníci: Daniel Alfredsson (Ottawa Senators), Daniel Briere (Buffalo Sabres), Anson Carter (Los Angeles Kings), Tim Connolly (Buffalo Sabres), Alexandre Daigle (Minnesota Wild), Tie Domi (Toronto Maple Leafs), Kris Draper (Detroit Red Wings), Sergej Fiodorov (Detroit Red Wings), Martin Havlát (Ottawa Senators), Jaromír Jágr (New York Rangers), Robert Lang (Detroit Red Wings), Glenn Murray (Boston Bruins), Petr Nedvěd (Phoenix Coyotes), Luc Robitaille (Los Angeles Kings), Mats Sundin (Toronto Maple Leafs), Petr Sýkora (Anaheim Mighty Ducks), Joe Thornton (Boston Bruins), Ray Whitney (Detroit Red Wings).


Súvisiace články