Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Hviezdy prijali medzi seba aj "mladého šprta"

Veľká škola. Pre Lukáša Semana (s loptou) je Dobrovnik obrovskou skúsenosťou. (Autor: Róbert Sándor)
Sportnet|Publikované 9. júl 2009 o 22:00

Hrať v Jugu Dubrovnik, to už vo vodnopólovom svete niečo znamená. Pôsobenie v chorvátskom veľkoklube si v minulosti vyskúšal Jozef Hrošík, v uplynulej sezóne ho okúsil aj Lukáš Seman. Center slovenskej reprezentácie netají, že mu v spoločnosti veľkých hvi

ezd chutí.

KOŠICE. Bývalá opora ŠKP Košice zrejme urobila dobre, keď si pri ceste do cudziny zvolila postupné kroky. V mladom veku sa najprv oťukal v maďarskom Pécsi a pred touto sezónou nezaváhal pri ponuke, aká sa neodmieta. Oslovil ho jeden z európskych gigantov, pravidelný účastník Final four Euroligy Jug Dubrovnik.

Spokojnosť

"Na mojej strane je spokojnosť. Sezóna dopadla dobre, až na Final four, ktoré nám nevyšlo," vraví o premiérovom ročníku na Jadrane L. Seman. Dubrovnik sa stal podľa očakávania víťazom chorvátskej ligy, Jadranskej ligy a vo Final four Euroligy obsadil tretiu priečku.

Iná dimenzia

Lukáš Seman má stále iba 21 rokov a v takom veku nie je jednoduché, zvlášť pre cudzinca zo Slovenska, vybojovať si v takom veľkoklube svoje miesto pod slnkom. "Keď sa povie Jug Dubrovnik, každý vie, o čom je reč. Veď sú tu medailisti z olympiády, šampionátov ako Azevedo, Boškovič a ďalší. Skrátka, hráči svetového formátu, ktorí niečo už dosiahli. Mal som voči nim aj rešpekt, ako prijmú mňa ako "mladého šprta" zo Slovenska. Trochu som sa toho bál, ako sa budú ku mne správať, ale musím povedať, že to bolo úplne v pohode." Dubrovnik sa skrátka nedá porovnávať ani s maďarským Pécsom, i keď aj naši južní susedia v tomto športe patria k špičke. Pécs však bol iba priemerný klub, bez štartov v Eurolige. "To je akoby iná dimenzia," potvrdzuje prešovský rodák. Ak by mal porovnať maďarskú ligu s chorvátskou, resp. Jadranskou (hrajú v nej aj tímy z Čiernej Hory a jeden slovinský), vychádza mu toto: "Tu je to agresívnejšie, o poznanie tvrdšie než v Maďarsku. Aj rivalita medzi klubmi je väčšia."

Ku koncu to bolo lepšie

Pochopiteľne, dvojmetrový mladík spod Tatier nemohol čakať, že sa ihneď zaradí medzi tých, ktorí budú tráviť vo vode veľa času. Práve naopak, o svojich kvalitách a talente musel a stále ešte musí presvedčiť. "Zo začiatku som hrával menej. Čím ďalej, tým to však bolo lepšie. Zranili sa nám aj dvaja hráči, takže ku koncu som už mal možností viac. Zmluvu mám ešte na dva roky, tak verím, že sa to bude po tejto stránke zlepšovať," dodáva L. Seman, ktorý patrí aj k stabilným hráčom slovenskej reprezentácie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.