Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Hviezdny Magdeburg príde do Prešova zajtra

Miroslav Šosták tvrdil, že Nemci prídu so všetkými svojimi esami. (Autor: Ján Leško)
Sportnet|Publikované 15. mar 2012 o 00:00

Túto sobotu sa začne o 18. hodine v domovskom stánku prešovských hádzanárov prvý z dvojice štvrťfinálových zápasov Pohára EHF Tatran Prešov - SC Magdeburg.

Pre slovenského sedemnásobného hádzanárskeho majstra je postup do štvrťfinále druhej najprestížnejšej súťaže hádzanárov v Európe historickým klubovým úspechom.

PREŠOV. Súper Tatrana Prešov, nemecký SC Magdeburg, je pre fanúšikov v súčasnom Prešove vari najpopulárnejšieho športu nepochybne veľkým lákadlom.

Slovenský hádzanársky šampión je momentálne v kurze i v dobrej forme. Prešovčania ťahajú pozoruhodnú šnúru víťazných stretnutí v štyroch súťažiach.

Naposledy, ešte v decembri minulého roku, prehral Tatran na domácej palubovke v nadnárodnej SEHA League s Boracom Banja Luka o štyri góly.

Po zhruba troch mesiacoch, v netradičný hrací deň, uplynulý pondelok, mu však v Bosne a Hercegovine prehru vrátil aj s úrokmi. Na tamojšej horúcej pôde, kde súperi len tak hocikedy nevyhrávajú, dokázalo mužstvo trénera Djordje Rašiča po výbornom výkone vyhrať rozdielom deviatich gólov.

Víťaznú šnúru ťahá Tatran Prešov v tomto roku aj v slovenskej extralige, získal už Slovenský pohár a po postupe cez portugalskú Madeiru a dánsky Nordsjaelland ho v štvrťfinále Pohára EHF čaká bundesligový SC Magdeburg.

Atraktívny súper príde zajtra

Výprava nemeckých hádzanárov avizovala príchod do Prešova na zajtrajšok. SC Magdeburg priletí leteckou linkou z Berlína cez Viedeň do Košíc zajtra okolo štrnástej hodiny.

Už o tri hodiny nato absolvuje v prešovskej Mestskej hale prvý deväťdesiatminútový tréning. Druhý hodinový potom v sobotu predpoludním.

„Magdeburg, ako to v prípade nemeckých tímov zvyčajne býva, nemal žiadne zvláštne požiadavky ani na ubytovanie, ani na stravu. Prídu so všetkými svojimi najväčšími hviezdami. Či už Slovincami Alešom Pajovičom a Jure Natekom, alebo Poliakom Bartoszom Jureckim, aj islandským gólmanom Bjorgvinom Pall Gustavssonom,“ informoval manažér Tatrana Prešov Miroslav Šosták.

Predpredaj prekonáva očakávania

Do Prešova zavíta teda ďalší tím zvučného svetového mena. Tomu zodpovedá aj záujem o vstupenky.

Prvé štvrťfinálové stretnutie Pohára EHF Tatran Prešov – SC Magdeburg presahuje regionálny záujem. Svedčia o tom hromadné objednávky z rôznych kútov Slovenska. Napríklad z Bojníc, Levíc, Bardejova, Prievidze.

Predpredaj vstupeniek na stretnutie s bundesligovým súperom zvučného mena sa začal už v utorok na dvoch predajných miestach. U správcu Mestskej haly Jozefa Sotáka a pokračuje do piatka 16. marca v čase od 14. do 18. hodiny. Predpredaj do zajtrajška je aj na vrátnici firmy Farmakol (pri hlavnom vstupe do NsP J. A. Reimana na Hollého ulici č. 3 ) od 8. do 16. hodiny.

V deň zápasu si fanúšikovia budú môcť kúpiť vstupenky už iba v pokladniciach Mestskej haly od 16. hodiny.

„Prvý predajný deň prekonal naše očakávania,“ vytiahol potešiteľný údaj správca Mestskej haly.

„Na oboch predajných miestach sme predali skoro šesťsto lístkov. Na odbyt šli však aj včera, pričom ale hlavný nápor záujemcov očakávame dnes a zajtra. Preto odporúčam zaistiť si vstupenky v dostatočnom časovom predstihu a nespoliehať sa len na pokladnice v deň zápasu,“ poradil J. Soták.

Súvisiace články