Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Hviezdna Levčenková v Košiciach sklamala a odchádza

Jelena Levčenková ukázala v Košiciach veľmi málo. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|22. jan 2014 o 00:00

Basketbalistka Jelena Levčenková v Košiciach ukázala v drese slovenského majstra málo.

Basketbalistka Jelena Levčenková v Košiciach skončila. Celkom pochopiteľne, lebo bieloruská reprezentantka ukázala v drese slovenského majstra veľmi málo. V Eurolige v posledných stretnutiach v podstate nič. A to si v Good Angels prišla na pekný balík peňazí.

KOŠICE. Jelena Levčenková zmenila dres. Košický vyzliekla a 30-ročná pivotka dohrá sezónu v tureckom Istanbule za Universitesi.

Ten nepôsobí v Eurolige, tak ako slovenský šampión, ale v Európskom pohári FIBA. Bieloruska bola v žlto-modrom obrovským sklamaním.

A aj diváci jej to po poslednom euroligovom vystúpení dali poriadne vyžrať, keď ju na lavičku odprevadili piskotom.

Veľa naznačili aj diváci

„Levčenková mala u nás otvorený kontrakt. Odísť mohla do 20. januára. Ešte v pondelok pred zápasom s Kayseri ona a jej agent naznačili, že má inú ponuku. Záujem prejavil Istanbul Universitesi. Vtedy ešte tvrdila, že tu chce ostať. Ale chcela kontrakt do konca sezóny. Povedal som jej, že počkáme na to, ako dopadne stredajší zápas s tureckým klubom a spravil som veľmi dobre. Diváci jasne naznačili aj jej, aj mne, že toto nebola vydarená investícia. Po vzájomnej dohode sme dospeli k tomu, že v ďalšej spolupráci nepokračujeme. Nie sme na tom tak dobre finančne, aby sme mohli našu najdrahšiu hráčku využívať tak, ako sme ju využívali doteraz,“ povedal nám generálny manažér Good Angels Košice Daniel Jendrichovský.

Netají, že Levčenková mala na výplatnej páske spomedzi hráčok najviac. „Bola suverénne najdrahšou hráčkou v našom družstve.“

Majster prišiel o pivotku. Otázka znie, či a ako zapláta pod košom túto dieru.

„Do konca januára máme čas na to, aby sme sa poobzerali po náhrade. Najbližšie dni ukážu viac. Každopádne klubový rozpočet Levčenkovej odchod odľahčil. Zvlášť vo fáze, keď sa k nám partneri nehrnú,“ dodal Jendrichovský.
Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články