Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Húževka proti bývalým viac vyhecovaný

Sportnet|Publikované 26. jan 2009 o 23:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skDnes sa prvým kolom začína nadstavbová časť hokejovej extraligy. Košičania do nej vstúpia z prvého miesta stretnutím

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Dnes sa prvým kolom začína nadstavbová časť hokejovej extraligy. Košičania do nej vstúpia z prvého miesta stretnutím so šiestym Trenčínom. Dukla si pozíciu v prvej šestke vybojovala nedeľňajším víťazstvom v Poprade. Stretnutie oceliarov s vojakmi sa v Steel Aréne začína už o 17.15 h kvôli priamemu prenosu na Trojke.

KOŠICE. V tejto sezóne Trenčania prvé dva vzájomné zápasy s Košičanmi vyhrali. Doma 3:1 a v Steel Aréne 3:2. Nasledovalo víťazstvo oceliarov pod hradom Matúša Čáka 1:0 a domáci triumf 5:2. Bilancia týchto súperov je tak v tomto ročníku extraligy vyrovnaná.

Košičania už dnes vedia, že v prvom kole play-off nenarazia na nikoho z elitnej šestky. Najpravdepodobnejším súperom v prvom kole vyraďovacích bojov sú tímy Martina a Banskej Bystrice. Deviata Nitra stráca na tieto mužstvá 13 respektíve 12 bodov.

Z Trenčíne prestúpil pred sezónou do tímu HC útočník Peter Húževka. V doterajšom priebehu sezóny zaznamenal 16 gólov a 15 asistencií. Dnes si po piaty raz zahrá v drese oceliarov proti bývalým. My sme sa ho opýtali:

Peter, ako sa prijali fakt, že Trenčín sa dostal do prvej šestky? Takto viete, že na Duklu nenarazíte vo štvrťfinále a pravdepodobným súperom bude Martin alebo Banská Bystrica...

- Čo sa týka týchto mužstiev, výkonnostne sú na porovnateľnej úrovni. Doma je silný najmä Martin, Trenčín je nevyspytateľný. Ale ja nepremýšľam nad tým, kto je pre nás prijateľnejší. My chceme vyhrať všetko. Musíme prejsť cez prvé kolo, nech by sme hrali s hocikým, ak sa chceme prepracovať k tomu, čo sme si stanovili pred sezónou.

Vojaci v tejto sezóne zdolali Košice dvakrát. Patria teda medzi nepríjemnejších súperov?

- Niektorí chalani vraveli, že zápasy s Trenčínom nemajú radi. Z čias, keď som hral za Duklu viem, že proti Košiciam som nastupoval rád. A zvlášť odkedy je Steel Aréna. V nej sa hrá dobre asi každému, každý sa na zápas v nej teší.

Trenčín bol prvým z troch tímov, ktorý v tejto sezóne v Steel Aréne vyhral...

- Vtedy Dukle zachytal mimoriadne dobre Miro Hála. Bavil som sa s ním potom, Trenčín dobre bránil a predpokladám, že s rovnakou taktikou príde opäť.

Ako sa vám hrá proti bývalým spoluhráčom?

- Priznám sa, keď nastupujem proti Dukle, tak som viac vyhecovaný. Hrá sa mi dobre. S Trenčínom sú to tie stretnutia, ktoré sú zaujímavejšie. Lebo radšej nastupujem proti silnejším tímom a myslím, že nielen ja. V nadstavbe, v prvej šestke to budú aj pre nás isto prijateľnejšie zápasy ako s Kežmarkom. Myslím, že tak to vníma aj divák, aj pre neho to budú atraktívnejšie súboje.

Ostatných sedem kôl vám v štatistikách prinieslo osem kanadských bodov. V Žiline ste naposledy skórovali a na jeden gól prihrávali. V tomto kalendárnom roku sa vám, zdá sa, darí viac...

- Každý jeden bod ma teší. Ak sa vyhráva a hráč boduje, tak stúpa jeho pohoda.

Do nadstavby vstupujete so štvorbodovým náskokom pred Slovanom. Udržíte si prvú priečku do play-off?

- Pre nás je teraz dôležitý každý jeden zápas, Slovan sa na nás tlačí, takže treba ísť od stretnutia k stretnutiu a bodovať. Dôležitý bude tohtotýdňový šláger so Slovanom, bude to šesťbodový zápas.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.