Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Húževka: Konečne sa odrážali puky aj ku mne

Sportnet|20. nov 2008 o 00:00

Bol na ľade pri všetkých štyroch košických góloch v Nitre, z toho o tri sa priamo pričinil. Hokejista HC Peter Húževka patril pod Zoborom k

najlepším hráčom zápasu.

KOŠICE. Východniari neprišli k bodom ľahko, domáci si vedeli vytvoriť aj tlak, ale líder tabuľky sa s tým vysporiadal a zvíťazil 4:2.

Predtým veľa vymýšľal

Zaujímavosťou duelu bolo, že dva góly Košíc padli vo vlastných oslabeniach. "Vlastne, dá sa povedať, že až tri. Aj Faith totiž skóroval bezprostredne po tom, čo vypichol puk pri návrate z trestnej lavice," podotkol P. Húževka. Práve on bol autorom jedného z presných zásahov v oslabení a veľmi efektného, keď svoj únik zakončil ukážkovou zasekávačkou a presnou strelou. "Aj v predchádzajúcich zápasoch som mal šance, ale veľa som pri nich vymýšľal. Teraz som dopredu neuvažoval nad tým, ako svoj brejk zakončím, napadlo mi to až v danom momente."

Prekvapili Nitranov

Húževka stál aj pri inom lahôdkovom momente zápasu, ale pre zmenu v presilovke. Puk pri buly posunul nie dozadu, ale dopredu, čím súpera prekvapil. Kmiť sa síce k takto rozohranému puku najprv nedostal, ale pod tlakom urobil zadák Nitry chybu a predsa len bol z toho gól. "Záleží od postavenia hráčov, ako puk pri buly rozohrám. Teraz bola vhodná príležitosť vyskúšať toto. Nevyšlo mi to však na sto percent, lebo puk išiel trošku ďalej a Kmiť naň nedosiahol. Našťastie, po zásahu Nitrana sa k nemu dostal."

Návrat šťasteny z prípravy

Petrovi Húževkovi skrátka utorňajší zápas chutil, na ľade ho bolo vidieť. "Konečne sa aj ku mne odrážali puky a priklonilo sa ku mne to šťastie, ktoré som mal v príprave," povzbudil útočníka HC duel pod Zoborom. Pohoda v košickom tábore teda pokračuje. "Iste, tá môže prichádzať len s víťazstvami a tie momentálne dosahujeme. Aj zranenia bolia v takých prípadoch menej."

Zajtra šláger s Mikulášom

Oceliari vedú extraligovú tabuľku už o dvanásť bodov pred Liptovským Mikulášom, ktorý však odohral o dva zápasy menej. Práve Liptákov budú modro-bieli hostiť zajtra v Steel aréne, takže to bude šláger ako sa patrí. "Mikuláš šliape, doťahoval sa na nás, takže nás aj potešilo, že v utorok prehral. Zajtra môže byť dobrý zápas, najmä pôjde o súboj Hunovcov. Ruda už v kabíne podpichujeme," pousmiala sa predsezónna posila východniarov.

Súvisiace články