Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Húževka: Hokej je aj o chybách

Sportnet|Publikované 19. mar 2009 o 23:00

V tretej tretine za stavu 1:1 putoval na trestnú lavicu Zvolenčan Dlouhý. Zdalo sa, že Košičana majú ideálnu príležitosť v presilovke rozhodnúť druhé

semifinálové stretnutie. Po chybe Petra Húževku však inkasovali pri početnej výhode.

KOŠICE. Druhý semifinálový zápas do predĺženia nedospel, aj keď to tak dlhé minúty vyzeralo. Zvolenčania udreli nečakane v oslabení v 56. minút a 4 sekunde. Po zaváhaní Húževku trafil kút košickej bránky zvolenský útočník Peter Sivák.

"Hrali sme presilovku. Po nahrávke, ktorá mi nesadla sa k strele dostal Sivák a myslím, že aj s veľkým šťastím trafil. Keby mal ešte niekoľko takýchto pokusov, gól z toho nedá," komentoval Peter Húževka 57. minútu, ktorá bola rozhodujúca. Bol si vedomí toho, že práve jeho zaváhanie naklonilo misky váh na stranu Zvolena. "Tento moment bol rozhodujúci. Hokej je o chybách. Chyba sa stane. Len ten, kto nič nerobí, tak chyby nespraví."

Mohli viesť 2:0

Košičania si môžu spytovať svedomie, mali totiž dostatok príležitostí na to, aby strelili viac ako jeden gól. Po Šimurdovom presnom zásahu boli blízko k ďalšiemu po sérii sľubných možností. "Vyhrávame 1:0, keby sme dali druhý gól, tak je na našich hokejkách pokoj a pohoda. Ale my sme tie šance nepremenili. A vyrovnaný zápas sa pre nás skončil nešťastne."

Húževka nechápavo krúti hlavou nad tým, ako ťažko sa Košičania presadzujú v koncovke. "V dlhodobej časti extraligy nám to tam padalo, niekedy sa stalo, že čoho sme sa dotkli, z toho bol gól. Teraz netrafíme ani prázdnu bránku. Stalo sa to viackrát."

Mrzieť musia aj nepremenené a zle zahrané presilovky. Pri početnej výhode je síce jalový aj Zvolen, no oceliari predtým z presiloviek dokázali patrične ťažiť. "O presilovkách ani nehovorím. Niečo musíme zmeniť, lebo tie rozhodujú. Momentálne nám vôbec nevychádzajú. Zvolenčania nás majú prečítaných. Rozobrali si našu hru v presilovkách a tomu prispôsobili všetko. No my musíme hlavne viac strieľať, ísť dorážať pred brankára Laca."

Vo Zvolene zabrať na sto percent

Hernému prejavu Košičanov chýba pokoj, uvoľnenosť. "V sérii je stav 1:1, ale nič sa nedeje, ideme ďalej. Vo Zvolene musíme zabrať na sto percent a pohoda sa vráti na našu stranu. Ja osobne pôjdem do Zvolena s tým, že tam vyhráme oba zápasy a podriadim všetko tomu, aby to tak bolo," nepripúšťa si iné urastený útočník, ktorý vie, že partiu si jeho tím nerozohral podľa predstáv, lebo domáce prostredie nevyužil na sto percent. "Keby to bolo 2:0 na zápasy pre nás, bola by to pohoda, ale takáto séria v play-off môže byť dlhá a stav 1:1 nič neznamená."

V závere po vylúčení Miklíka sa Košičania v oslabení pokúšali o vyrovnanie. Za zvolenskou bránkou sa strhla mela, v ktorej bol aj Húževka. "Nebol to zámer, vyvolať bitku. Brankár Laco mal puk medzi nohami, respektíve ani nevedel, kde ho má, tak som ho chcel zraziť. Vyskočili na mňa traja, či štyria Zvolenčania. Ja nie som ten typ hráča, ktorý by zámerne fauloval. Hrali sme v oslabení, chceli sme vyrovnať, pritom sa tam niečo zomlelo."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.